Tenis

NEPOBJEDIV Nadal se mučio i prošao, sad ga čeka Kirjos

Španski teniser Rafael Nadal plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Indijan Velsu nakon što je pobijedio američkog tenisera Rajli Opelku 2:0, po setovima 7:6, 7:6.

Nadal je tako ostvario 18. uzastopnu pobjedu, pa je i dalje nepobjediv u 2022. godini. U prvom setu samo je Španac imao šansu za brejk koju nije iskoristio. Tako se otišlo u taj brejk u kojem je bio mnogo sigurniji i dobio je 7:3

Nadal je u drugom setu imao brejk zaostatka i na 2:4 Opelka je imao dvije šanse da dođe do 2:5. Španac je servisima neutralisao obe, izvukao se iz neprijatne situacije i onda vratio brejk za 4:4. I drugi set otišao je u taj-brejk, koji je Nadal dobio rezultatom 7:5.

U četvrtfinalu će igrati protiv australijskog tenisera Nika Kirjosa i to će biti pravi spektakl u Indijan Velsu.