NESLAVAN ODLAZAK Navršilo se 15 godina od isključenja Zidana zbog udaranja Materacija (VIDEO)

Danas se navršava 15 godina od kada je Zinedin Zidan odigrao svoj posljednji meč.

Nekadašnji kapiten Francuske otišao je na neslavan način, pošto je isključen u finalu Svjetskog prvenstva 2006., u kom su “Trikolori” ostali bez trofeja pošto je Italija slavila nakon penala sa 5:3 (1:1).

Meč je ostao upamćen po tome što je Zizu glavom udario Marka Materacija nakon što su imali verbalnu raspravu.

Glavni sudija Orasio Elizondo je pokazao crveni karton Zidanu nakon što mu je pomoćnik rekao šta se dogodilo.

Zidan je na ovoj utakmici realizovao penal u sedmom minutu i tako doveo svoj tim u vođstvo, a izjednačio je upravo Materaci u 19. minutu.