NESTVARAN JUBILEJ Đoković ostvario 1000. pobjedu i finale

Novak Đoković je ostvario jubilarnu 1000. pobjedu i plasirao se u finale Mastersa u Rimu, gdje ga očekuje grčki teniser Stefanos Cicipas.

Za srpskog tenisera je ovo 12. plasman u finale, te treća pobjeda u isto toliko duela protiv norveškog tenisera Kaspera Ruda kojeg je savladao sa 2:0, po setovima 6:4, 6:3.

Đoković je silovito krenuo u polufinalu! Odmah je žestoko napao rivala koji se nije na vrijeme ni snašao, a srpski teniser je već imao 4:0 i napravio je dva brejka.

Novak je bio odličan u svim segmentima igre a onda se pri rezultatu 5:1 upalio protivpožarni aparat. To kao da je poremetilo Đokovića koji je krenuo veoma loše i dekoncentrisano, pa je Kasper Rud uspio da priđe na 4:5. Ipak drugu šansu na svoj servis Đoković nije propustio i dobio je prvi set 6:4.

Drugi set je počeo mirno, sa sigurnim servisima tako da je duel bio miran do sedmog gema. Đoković je u njemu zaigrao agresivnije, napadao je rivala i došao do prvih brejk lopti. Rud je spasio tri ali nije uspio i četvrtu pa je Srbin poveo 4:3.

Novak je zatim bio siguran na svoj servisi donio je još veći pritisak na rivala.