NESTVARNA PARTIJA Jokić je oduševio Amerikance (VIDEO)

Denver Nagetsi su na domaćem parketu „Bol arene“ porazili Šarlot Hornetse sa 119:115, a još jednu partiju za pamćenje pružio je Nikola Jokić.

Reprezentativac Srbije je za nešto manje od 40 minuta na parketu ubacio 40 poena (13/26 iz igre, 12/17 slobodna bacanja), upisao 27 skokova (7 u napadu), 10 asistencija, 2 ukradene i 5 izgubljenih lopti!

Iako je evidentno da to Jokiću nije pretjerano bitno, ovo je bio peti tripl-dabl u sezoni, a 81. u NBA karijeri za fantastičnog centra Denvera. Sljedeći na „vječnoj“ listi koji je ispred Jokića po broju ovakvih utakmica je Lebron Džejms – on je od 2003. zabilježio 105 tripl-dablova.

„Nisam ni znao koliko je poena i skokova imao dok je meč trajao, ali sam znao da gledamo još jednu ‘zvjezdanu’ partiju Nikole Jokića“, izjavio je Majk Meloun, trener Denvera, poslije utakmice prenosi Sportklub.

Jokić, koji je imao 20 skokova na poluvremenu, postao je prvi košarkaš u posljednje 54 godine kojem je za rukom pošlo da ostvari ovakav statistički učinak u NBA. Još 1968. košarkaški titan Vilt Čembrlen imao je 53 poena, 32 skoka i 14 asistencija kao igrač Filadelfije.

Ipak, mnogo bitnije za Jokića je da je pogođenim slobodnim bacanjima na 13 sekundi do kraja utakmice sa Hornetsima obezbjedio novu pobjedu svom timu. Ekipa Majka Melouna ima četiri pobjede u posljednjih pet susreta i sa skorom 18-11 nalazi se na trećem mjestu tabele Zapadne konferencije iza Memfisa i Nju Orleansa.

Tim iz Kolorada sljedeće tri utakmice takođe igra kod kuće, a idući rival su im upravo Memfis Grizlisi, pa bi pobjeda nad njima mogla da lansira Nagetse na čelo tabele Zapada.