NEUSPJEH ĐOKOVIĆA Karenjo-Busta osvojio bronzanu medalju na Olimpijadi (VIDEO)

Novak Đoković nije uspio da osvoji drugu bronzanu medalju na Olimpijskim igrama.

NEUSPJEH ĐOKOVIĆA  Karenjo-Busta osvojio bronzanu medalju na Olimpijadi (VIDEO)

Pablo Karenjo-Busta je savladao srpskog tenisera sa 2:1, po setovima je bilo 6:4, 6:7, 6:3 poslioje dva sata i 49 minuta igre.

Priliku za popravni Novak će imati nešto kasnije u miks dublu sa Ninom Stojanović, a njihovi protivnici u borbi za bronzu su Australijanci Ešli Barti i Džon Pirs.

TREĆI SET Đoković – Karenjo-Busta 3:6

3:6 Gotovo je, Novak Đoković je ostao bez bronzane medalje koju je osvojio Pablo Karenjo-Busta.

3:5 Sad je potreban brejk! Nole je sa nulom uzeo svoj gem, a sada mora da oduzme gem rivalu.

2:5 Đokoviću ne ide, pa ne ide! Španac je sa nulom dobio svoj gem i stigao nadomak bronzane medalje. Srbin servira za ostanak u meču.

2:4 Uzeo je Novak svoj servis, ali mu je za uspjeh potrebna bolja igra na servis rivala.

1:4 Ne griješi Španac na svoj servis, sigurno je dobio peti gem trećeg seta.

1:3 Poslije izliva bijesa i lomljenja reketa srpski teniser je dobio gem u trećem setu.

0:3 Španski teniser vodi sa 3:0 u trećem setu, Đoković je bijes poslije izgubljenog gema iskalio udarivši reketom od mrežu.

0:2 Karenjo-Busta je sve bliži olimpijskoj bronzi, iskoristio je drugu brejk loptu i drugom gemu trećeg seta i poveo sa 2:0.

0:1 Imao je Nole brejk loptu, nije je iskoristio. Srpski igrač je dosta nervozan, poslije jendog izgubljenog poena bacio je reket na tribine.

DRUGI SET Đoković – Karenjo-Busta 7:6 (8:6)

7:6 Igraće se treći set, Novak je u drugom dobio taj-brejk sa 8:6.

6:6 Imao je Karenjo-Busta meč loptu u drugom setu kod vođstva 6:5, ali je Đoković dobro odservirao dva puta uzastopno i sada on ima priliku da uzme set.

6:6 Pobjednika drugog seta odlučiće taj-brejk.

6:5 Dobio je Srbin svoj servis, Španac opet servira za ostanak u drugom setu.

5:5 Imao je Đoković 30:0 na servis rivala, ali to nije uspio da pretvori u brejk, opet je izjednačeno.

5:4 Dobio je Đoković deveti gem drugog seta, Karenjo-Busta servira za ostanak u istom.

4:4 Ponovo je siguran Španac na svoj servis i dolazi do izjednačenja.

4:3 Siguran je Novak na svoj servis, u završnicu drugog seta ulazi sa gemom prednosti.

3:3 Opet je izjednačeno, Španac dobija svoj gem.

3:2 Srpski teniser je opet siguran na svoj servis i ponovo vodi.

2:2 Uzvratio je Španac istom mjerom i bez izgubljenog poena dobio gem na svoj servis.

2:1 Nema brejka u trećem setu, Novak je odservirao gem bez izgubljenog poena.

1:1 Izjednačio je Španac, Novak nema odgovor na servis rivala.

1:0 Dobro je Đoković otvorio drugi set, zahvaljujući dobrom servisu dobio je početni gem.

PRVI SET Đoković – Karenjo-Busta 4:6

4:6 Imao je Đoković dvije brejk šanse za ostanak u prvom setu, nije ih iskoristio, karenjo-Busta je prvim asom stigao do važnog poena za pobjedu u prvom setu.

4:5 Osvojio je Đoković deveti gem na svoj servis, potreban mu je brejk u narednom kako bi sačuvao šansu za osvajanje prvog seta.

3:5 Ne posustaje Španac, bio je prilično siguran na svoj servis i opet ima dva gema prednosti, Novak servira za ostanak u setu.

3:4 Dobio je Nole sedmi gem i smanjio zaostatak.

2:4 Nije dozvolio Karenjo-Busta novu brejk priliku Novaku i sada ima dva gema prednosti.

2:3 Đoković pravi mnogo grešaka, to ga je koštalo izgubljenog servisa, Karenjo-Busta je napravio brejk u petom gemu.

2:2 Imao je srpski teniser brejk šansu i u četvrtom gemu, ali je nije iskoristio, Karenjo-Busta opet izjednačio.

2:1 Novak je opet bio siguran na svoj servis i dobio je treći gem.

1:1 Đoković je imao dvije brejk lopte, na,žalost nmije ih iskoristio, Španac je izjednačio na 1:1.

1:0 Nole je prvi servirao i dobio je prvi gem.

Srpski teniser je do sada odigraš četiri meča sa Špancem, a ostvario je četiri pobjede i poraz.

Poslije neuspjeha u polufinalu, u kom je bolji bio Aleksandar Zverev, Nole će pokušati da dođe do druge bronzane olimpijske medalje, a prvu je osvojio u Pekingu 2008. godine.