Nije mu bilo lako: Reakcija Gvardiole na driblanje Edersona nasmijala komentatore (VIDEO)

Mančester siti je u ludoj utakmici 1. kola grupe G Lige prvaka pobedio Crvenu zvezdu sa 3:1 poslije preokreta. Mnogo više nerava je potrošio Pep Gvardiola nego što je očekivao, naročito u prvom poluvremenu.

Nije mu uspijevalo da probije blok prvaka Srbije, na kraju je čak Zvezda povela, a morao je i da gleda svog golmana kako se upušta u riskantne driblinge.

Srpski prvak je na Itihadu šokirao Siti golom Bukarija za 1:0 u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena. Evropski prvak imao je čak 22 udarca na gol u prvom poluvremenu, Zvezda jedan, ali taj jedan bio je dovoljan za vođstvo i šok domaćih navijača.

No, vođstvo je trajalo samo do 47. minuta, kad je Hulijan Alvares zatresao mrežu za 1:1. Desetak minuta kasnije, Alvares je ponovo dao gol uz pomoć kiksa Glazera, a tačku na “i” je u 73. minutu stavio Rodri.

Pep Gvardiola bio je zadovoljan nastupom svoje ekipe.

– Na poluvremenu se nisam previše brinuo što gubimo 1:0. Momcima sam rekao da ne možemo reći da igramo loše. Rekao sam im da se smire, da zaborave na rezultat i da ćemo se vratiti. To se i dogodilo – dodao je Gvardiola.

Međutim, na utakmici je proživljavao nekoliko stresnih trenutaka.

Na internetu je hit snimak zabrinutog Pepa dok golman Sitija Ederson pri rezultatu 1:1 dribla Šerifa Ndiajea, napadača Zvezde i nekadašnjeg golgetera Gorice. Brazilac je inače poznat po sjajnoj igri nogom i Senegalac u dresu srpskog kluba nije uspio da ga kazni za preveliki rizik.