NIJE SAN Bursa se ne zaustavlja, Alimpijevićev tim u finalu Evrokupa

Za neke priče košarkaški fanatici govore da će živeti vječno, a djeluje da je upravo takva priča simpatičnog turskog kluba.

Košarkaši Burse nastavili su sa sjajnim partijama u ovogodišnjem ciklusu Evrokupa, pa će nakon trijumfa protiv Andore na gostujućem parketu sutra čekati ime rivala protiv koga će se u velikom finalu boriti za plasman u Evroligu 68:85.

Najefikasniji u redovima ekipe Dušana Alimpijevića bio je Endrju Endrjus sa 20 postignutih poena, a pratili su ga Onuralp Bitim sa 18, Derik Nidam sa 13, Dejvid Dudžinski sa 12 i Kevarijus Hejs sa 11 poena. Sa druge strane, domaći sastav predvodio je Oriol Pauli sa 16 poena, a pratio ga je David Jelinek koji je dodao 11.

Meč su bolje započeli domaći košarkaši, koji su uspevali da iskoriste činjenicu da ekipa Dušana Alimpijevića nije uspijevala da pronađe ritam u napadu, izuzev nekoliko solo rešenja koje je kreirao Endrju Endrjus. Sa druge strane, briljirao je Oriol Pauli, koji je na startu meča maltene sam na leđima nosio igru Andore. Kada su Kelvin Hana i Dru Kroford prenuli da isporučuju svoje razlika je po prvi put bila dvocifrena. Ipak, finiš dionice u potpunosti je pripao gostujućim košarkašima, koji su, ponovo preko Endrjua Endrjusa, ali i Derika Nidama, uspjeli da pronađu ritam u napadu i u potpunosti preokrenu rezultat, pa se na prvu pauzu otišlo sa dva poena prednosti za goste – 20:22.

Druga dionica je počela poprilično sporo, obje ekipe nisu uspevale da pronađu put do koša, pa je nakon uvodnih par minuta razlika bila ista kao na početku dionice. Ipak, pogocima za tri poena Davida Jelineka i Naća Loveta, odnosno prodorom Kodija Milera-Mekintajera, Andora je ponovo uspjela da dođe do vođstva, koje je nastavkom serije dobrih poteza Paulija ponovo otišlo na četiri poena. Ipak, kao i u prvoj deonici, finiš četvrtine je pripao gostima iz Burse, koji su pogocima Dejva Dudžinskog, Endrjusa i Nidama uspjeli da preokrenu rezultat i čak uvećaju vođstvo nakon drugih deset minuta. Nakon dvadeset minuta košarke u Andori rezultat je bio 34:38.

Početkom treće četvrtine stvorio se utisak da će Bursa u svom maniru uspjeti da odvede meč u svoju korist, pošto su gosti rafalnom paljbom u režiji Dudžinskog, Endrjusa i Bitima po prvi put otišli na dvocifrenu prednost.

Već u uvodnoj fazi četvrte četvrtine, pogotkom Nidama za tri poena, Bursa je uspjela da se vrati na dvocifrenu prednost. Mnogo toga je dobro funkcionisalo u napadima gostujuće ekipe u tim momentima, pa uprkos nekoliko dobrih napada, Andora nije uspjela da uhvati ozbiljniji priključak, a san Burse je nastavljen – činilo se da se neće probuditi sve dok ne osvoje trofej.