(VIDEO, FOTO) NA KORAK DO LEGENDE Nikola Jokić ruši tripl-dabl granice, brutalnu partiju nije krunisao košem za pobjedu

Srpski košarkaš Nikola Jokić je odigrao još jednu partiju u kojoj će se pričati, iako su njegovi Denver Nagetsi poraženi u Los Anđelesu od Klipersa rezultatom 102:100.

Nikola Jokić

Nikola Jokić je bio ubhedljivo najbolji pojedinac duela u Kaliforniji, iako je promašio posljednji šut za pobjedu.

Tokom 40 minuta na parketu Džoker je upisao 36 poena, 17 skokova i 10 asistencija, što je njegov 129. tripl-dabl u karijeri, gledajući mečeve ligaškog dijela NBA lige, piše Sportal.

Srbin zauzima četvrtu poziciju u tom parametru u istoriji NBA lige. Ispred njega se nalazi legendarni Medžik Džonson, koji je tokom karijere upisao 138. tripl-dablova.

Pitanje je samo trenutka kada će Jokić prestići i njega i dodatno pomjeriti granicu. Šansu za 130. tripl-dabl ima već u sjledećoj utakmici protiv Atlante u Koloradu.

Ovoga puta, njegovo sjajno izdanje nije bilo dovoljno da Nagetsi slave. Jednostavno nije mogao sam protiv raspoloženih Klipersa.

Utakmicu je obilježilo i isključenje trenera Nagetsa Majkla Melouna koji je bio ljut na sudije. On je isključen sredinom posljednje četvrtine.

Melonu je poludio je jedan očigledan faul nad Porterom na šutu za tri poena nije sviran, nastavljena je igra i potom je Porter uzvratio faulom, koji jeste dosuđen. Revoltirano je ušao Meloun na teren, došao do sudija uz pitanje da li je i ono na drugoj strani.

– Je**te se, je**te se – vikao je Meloun, koji nije ni čekao isključenje, znao je šta ga čeka, pa je sam otišao u svlačionicu, objavio je Sportal.