NIŠTA NIJE GOTOVO Sa -4 rukometaši Borca čekaju revanš osmine finala EHF Kupa

Rukometaši banjalučkog Borca poraženi su od Gorenje Velenja rezultatom 32:28 u prvoj utakmici osmine finala EHF Kupa, a revanš se igra za sedam dana u Banjaluci.

Naefikasniji: Miloš Nježić

Dobro je Borac otvorio utakmicu, dražao rezultatsku ravnotežu, u nekoliko navrata čak i vodio, a domaći tim prvi put se u 23. minutu odvojio na dva gola viška, a portom i na tri (12:9).

Rasla je prednost domaćeg tima, vodili su sa 15:10, a onda je Borac preko Nježića smanjio sa 15:11 što je bio konačan rezultat prvog poluvremena.

U nastavku je Gorenje Velenje kontrolisalo meč, a nakon desetog gola Kavčića došlo do prednosti od 30:23, Banjalučani su odlično u završnici i smanjili prednost na 31:28. Na dvije sekunde do kraja sudije su dosudile sedmerac za domaće kojim je ti, Gorenje Velenja došao do pobjede sa četiri gola viška što je, na cjelokupan razvoj situacije, na kraju i podnošljiv poraz Banjalučana.

Najefikasniji u timu Banjalučana bio je Nemanja Vučičević sa deset pogodaka dok je tim iz Velenja sa 10 pogodaka predvodio Aleks Kavčić.