NIŠTA OD EL KLASIKA Atletiko u finišu šokirao Barsu

Ništa od El Klasika u finalu španskog Super kupa. Atletiko je čudesnim preokretom u finišu utakmice savladao Barselonu i izborio finale protiv gradskog rivala Reala u nedjelju od 21 čas.

Drugo poluvrijeme utakmice u Dohi bilo je za pamćenje. Odmah na startu je Koke pogodio za vođstvo Atletika, a uslijedio je brzi preokret. Mesi je u 51. minutu sjajno pogodio za 1:1, da bi Grizman zatresao mrežu bivšeg kluba u 62. minutu.

Barselona je dominirala stvarala šanse, a na golu rivala je briljirao Jan Oblak. Kataloncima je poništen i gol zbog ofsajda a onda je sve palo u vodu u finišu.

U 81. minutu Atletiko je izborio penak koji je u gol pretvorio Alvaro Morata. Taj gol kao da je šokirao Barselonu, pa ih je u 87.minuti dokrajčio Anhel Korea. Nakon četiri godine Diego Simeone je slavio trijumf nad Barselonom.