Ništa od glavnog žrijeba u Australiji: Međedović imao dobijen meč, pa poklekao u kvalifikacijama

Hamad Međedović odigrao je neuspješno drugu rundu kvalifikacija za Australijan open protiv Abedalaja Šelbajha iz Jordana. Bio je na pragu pobjede, ali je poražen sa 6:7 (2), 7:6 (5), 6:2.

Mučio se Hamad i sa Abedalajom i sa povredom, poveo je sa 2:0 u prvom setu, ali je odmah i pretrpio brejk. Onda se igralo neizvjesno do kraja, a čak tri set lopte je propustio Hamad do taj-brejka.

Učinio je to pri 5:4 i 6:5, sve je nadoknadio kada je poveo sa 6:2 u taj-brejku, četvrta prilika je iskorišćena, navodi Sportal.

Drugi set je bio “repriza” drame, ponovo je Hamad Međedović prvi došao do brejka, opet mu je vraćen, pred kraj seta je i tražio lekarski tajm-aut. Žestoka je bila borba u taj-brejku, Hamad je tad poveo sa 5:4 i – ugasio se. Izgubio je dva vezana servisa za 5:6, Šelbajh je nanizao i treći poen za 1-1 u setovima.Treći je bio simultanka – Hamad je gubio sa 5:0, dao je malu nadu sa dva vezana gema, ali je bilo prekasno za nešto konkretnije.

U trećoj rundi, pobjednika čeka Omar Jasika, australijski 26-godišnji teniser, 341. igrač svijeta.

Ostalo je da Olga Danilović odigra svoj meč druge runde kvalifikacija protiv Turkinje Zejnep Sonmez.