Ostalo

NIŠTA OD ISTORIJSKOG TRIJUMFA Rukometna reprezentacija BiH novim porazom okončala Evropsko prvenstvo

Rukometna reprezentacija BiH poražena je i u 3. kolu Evropskog prvenstva u Njemačkoj od selekcije Gruzije i tako na neslavan način okončala ovaj šampionat.

Konačan rezultat bio je 22:19 za Gruzine koji su upisali prvu pobjedu ikada na Evropskim prvenstvima.

Izabranici Irfana Smajlagića krenuli su furiozno na startu meča, odbrana je funkcionisala, a raspucao se i bek Marko Panić. Zmajevi su nakon prvih 15 minuta stekli prednost o 7:2 i činilo se da bi BiH mogla do prve pobjede na evropskim prvenstvima.

Ipak, uspjeli su da se vrate Gruzini u meč. Napad Zmajeva je stao, pa se na poluvrijeme otišlo sa vrlo neefikasnim rezultatom 9:9. Za BiH su pogađala samo trojica u dotadašnjem dijelu susreta, osim pomenutog Panića, mrežu Gruzije tresli su Herceg i Faljić koji je nakon crvenog kartina prerano završio meč.

I u drugom poluvremenu BiH je dosta bolje krenula, večeras u bijelim dresovima, napravili su seriju 3:0 i ponovo stekli prednost. Ipak uslijedio je novi pad u igri pa su se Gruzijci vratili u meč, a nakon toga i došli do preokreta u 50. minutu, a tu prednost održavali su do kraja meča.

Kod reprezentacije BiH Marko Panić postigao je sedam golova, dok je u pobjedničkoj ekipi Tskoverbadze postigao je sedam golova.

Tako je nakon poraza od Švedske i Holandije uslijedio i neuspjeh protiv Gruzije, čime su izabranici Irfana Smajlagića završili prvenstvo.