NIŠTA OD ODBRANE TITULE Srpski vaterpolisti PORAŽENI od Španije poslije peteraca

Vaterpolisti Srbije su zaustavljeni na putu do odbrane titule evropskog šampiona pošto ih je u četvrtfinalu kontinentalnog prvenstva u Budimpešti zaustavila Španija, koja je slavila poslije peteraca sa 10:9.

Prvi period igre “delfini” su riješili u svoju korist sa 2:1; oba pogotka postigao je Dušan Mandić, a na drugoj strani precizan je bio Alvaro Granados.

Dobro je počela druga četvrtina za srpski tim, pošto je Sava Ranđelović donio vođstvo od 3:1, ali je uslijedila serija Španaca od 4:0 i na duži odmor se otišlo prednošću “furije” od dva gola 5:3.

U jednom trenutku tokom ovog perioda selekcija Srbije je imala čak dva igrača više u bazenu, ali taj napad nije realizovala. Uopšte sa igračkom prednošću srpski vaterpolisti su očajno igrali.

Uspio je u trećem periodu Nikola Jakšić da smanji na 4:5, vrlo brzo Francisko Miranda je iz velike daljine opet donio dva gola viška svom timu, da bi Miloš Ćuk u posljednjem minutu pogodio za 5:6.

Poslije nešto više od dva minuta igre u posljednjoj četvrtini Dušan Mandić je svojim trećim golom donio izjednačenje. Ispostavilo se da je to bio konačan rezultat, pa se pristupilo izvođenju peteraca.

U penal seriji za srpsku ekipu pogodili su Filipović, Aleksić i Ćuk, dok je Prlainović pogodio prečku u drugoj seriji, a u trećoj je šut Mandića odbranio Lopez.

Na drugoj strani pogodili su Perone, Delgado, Larumbe i Granados, koji je donio trijumf svom timu, a pokušaj Munariza odbranio je Mitrović.