Ostalo

NIZ USPJEHA Rus dominirao u skijaškom trčanju, Erić solidan

Rus Aleksandar Boljšunov osvojio je treću zlatnu medalju na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu u posljednjoj trci muškog skijaškog trčanja.

Masovni start slobodnim stilom je zbog loših vremenskih uslova skraćen sa 50 na 30 kilometara, a Boljšunov je kroz cilj prošao za sat, 11 minuta i 32,7 sekundi.

Srebrnu medalju osvojio je njegov zemljak Jakimišin sa 5,5 sekundi zaostatka, dok se na posljednji stepenik pobjedničkog postolja popeo Norvežanin Simen Hagstad Kriger koji je od pobjednika bio sporiji za sedam sekundi.

Boljšunov je tako stigao do svoje treće olimpijske titule u Pekingu, a ukupno pete medalje.

Boljšunov je prethodno osvojio zlato u skiatlonu i štafeti 4×10 kilometara, srebro u trci na 15 kilometara klasičnim stilom i bronzu u timskom sprintu. On je prije četiri godine u Pjongčangu osvojio tri srebra i jednu bronzu.

Bosanskohercegovački takmičar Strahinja Erić zauzeo je 52. mjesto .

Erić je nastupio pod rednim brojem 49, a na kraju je bio i blizu te pozicije pošto je s vremenom 1:21:07.6 zauzeo 52. poziciju,