NOVA DRAMA U ZRENJANINU Srpske kraljice preko Belgije do četvrtfinala EP

Belgija je pred početak Evropskog prvenstva bila bauk, po imenima to i jeste, ali srpske kraljice odigrale su još jednu sjajnu utakmicu i ponovo doše do pobjede, nakon preokreta protiv Belgije sa 70:64.

Belgija je utakmicu otvorila vođstvom od 4:0 u prvoj četvrtini i to je bila i najubjedljivija prednost jednog tima u prvih 10 minuta. Timovi su se smjenjivali u vođstvu, a izabranice Marine Maljković sa jednim poenom prednosti otišle su na prvi odmor (16:15).

Druga dionica donijela je  slabo izdanje srpskih djevojaka koje su postigle tek 10 poena. Ipak, i u ranijim mečevima Srbija je imala ovako neefikasne dionice, pa je na kraju uspijevala da dođe do pobjede. Sa 9 poena zaostatka srpske košarkašice ušle su u drugo poluvrijeme ali su u trećem periodu zaigrale nešto bolje i u odlučujućih 10 minuta ušle sa 6 poena manjka (48:46).

Nije se Srbija predavala, pa je serijom od 6:0, na četiri minuta prije kraja, stigla do prednosti od jednog poena 57:56, što je, već po pravilu, donijelo neizvjesnu završnicu. Nijedna ekipa nije uspijevala da se odvoji na značajniju razliku, a onda je na minut i tri sekunde utakmica bila prekinuta zbog vlage na parketu i klizavog terena, pri nerješenom rezultatu 64:64.

Begija je povela, a onda je na 11 sekundi prije kraja Ana Dabović svom timu donijela prednost. Na dvije sekunde do kraja Sonja Petrović je promašila dva slobodna bacanja, a Jelena Bruks je sa zvukom sirene pogodila trojku za još jednu veliku pobjedu Srbije, koja u narednu rundu, četvrtfinale, ide sa prve pozicije.

Srbiju su sa po 13 poena predvodile Ana Dabović i Sonja Petrović.