NOVA POBJEDNIČKA RECKA Borac upisao 6. trijumf u nizu i preuzeo lidersku poziciju (FOTO)

Fudbaleri Borca u Banjaluku se vraćaju sa tri boda koja su osvojili na Peacari.

Banjalučani su ostvarili šestu pobjedu u nizu u meču odgođenog 1. kola Premijer lige BiH. Oni su savladali Široki Brijeg s 2:0.

Ovom pobjedom četa trenera Vinka Marinovića zasjela je na prvo mjesto Premijer lige i imaju dva boda više upravo od Širokog.

Prije ove pobjede Borac je redom rušio Igman, Slogu Doboj, Zvijezdu 09, Posušje i Tuzla Siti.

Pitanje pobjednika bilo je riješeno već nakon prvih osam minuta igre. Prvo je u petom minutu gol postigao Jovo Lukić, da bi se tri minuta kasnije u strijelce upisao Damir Hrelja.

Srđan Grahovac

Od tog trenutka pa sve do posljednjeg sudijskog zvižduka nismo vidjeli mnogo prilika na obje strane. Istina Široki je bio bliži pogotku, ali nisu uspjeli da zatresu mrežu gostiju.

Širokom je ovo prvi poraz ove sezone i sada nema neporaženih ekipa u Premijer ligi BiH.

U narednom kolu Borac dočekuje Velež, dok će u još jednom od derbija Široki Brijeg ići u goste Željezničaru.