NOVA SENZACIJA Ispao i Cicipas, još jedan Čileanac u polufinalu Rima

Nikolas Đari se uzdigao izazivajući pravu dramu na terenu i postao drugi Čileanac u polufinalu turnira u Rimu.

Nakon teške borbe i izvanrednog preokreta, pobijedio je Stefanosa Cicipasa sa rezultatom 2:1 (3:6, 7:5, 6:4), pridružujući se sunarodniku Alehandru Tabilu među četvoricom najboljih.

Cicipas je dominantno započeo meč osvajanjem prvog seta, pokazujući izvanredno kretanje i preciznost.

Međutim, Đari je pokazao svoju odlučnost u drugom setu, odbijajući brejk prilike Grka i preokrenuvši tok igre.

U odlučujućem setu, iako je Cicipas uspio da stekne prednost brejkom, Đari je brzo odgovorio, vodeći meč u neizvjesnu završnicu.

Sve do posljednjih trenutaka meča, nije bilo jasnog favorita, ali Đari je uspio da se odupre Cicipasovim napadima i nakon gotovo tri sata igre, izborio je mjesto u polufinalu, gdje ga očekuje meč protiv Tomija Pola.