NOVA VELIKA POBJEDA LASLA ĐEREA Spasio meč loptu pa Del Potra poslao kući

Srpski teniser Laslo Đere savladao je Huana Martina del Potra sa 6:3, 2:6, 7:5 u drugom kolu mastersa u Madridu.

Prva tri gema su obilovala uzbuđenima jer su oba tenisera imala po nekoliko prilika da oduzmu servis protivniku, no uspjeli su velikim naporima da to, ipak, ne dopuste.

Nakon toga je Đere prvi oduzeo servis Argentincu što je uspeo do kraja seta rutinski da sačuva i dobije uvodni set.

Del Potro je shvatio da nema šta da izgubi pa je svom snagom krenuo da uzvrati što je i uspio sa dva napravljena brejka.

Đere se junački držao u trećem setu pogotovo u šestom gemu u kome je viđeno šest izjednačenja i tri brejk lopte za Argentinca, ali je srpski as to prebrodio i dobio taj gem.

Međutim, dobri div iz Tandila je u desetom gemu imao meč loptu, ali je momak rodom iz Sente uspio da to spasi i odatle iscrpi energiju i motivaciju kojom je oduzeo servis Del Potro i rješio meč.

Đere se narednom u kolu sastaje sa hrvatskim teniserom Marinom Čilićem.