Tenis

(FOTO) Srpski teniski dvojac započinje pohod u Njujorku: Novak Đoković i Olga Danilović zajedno na startu US Opena

Srpski teniseri Olga Danilović i Novak Đoković u utorak započinju svoje učešće na poslednjem Grend slemu u sezoni.

Novak Đoković
FOTO: CJ GUNTHER/EPA

Srpski par se takmiči u miks dublu, a njihovi rivali na startu će biti Danil Medvedev i Mira Andrejeva iz Rusije.

Njihov meč je posljednji na programu “Artur Eš” stadiona drugog radnog dana u nedjelji i trebalo bi da počne oko 23 časa, piše B92.

Prije njih svoj meč treba da završe Džesika Pegula i Džek Drejper koji će igrati protiv Eme Radukanu i Karlosa Alkarasa, šampiona Sinsinatija.

Alkaras je u finalu tog Mastersa savladao Janika Sinera, koji bi trebalo već u sredu da igra svoj meč u dublu u Njujorku. Kako je predao zbog povrede Italijan će najvJerovatnije odustati od te ideje, dok će Španac u 24 časa odigrati dva meča ukoliko i sam ne donese sličnu odluku.

Pobjednik duela Pegula/Drejper – Alkaras/Radukanu će biti rival Novaku Đokoviću i Olgi ukoliko oni prebrode prvu prepreku.