(VIDEO, FOTO) NOLE U PETOJ BRZINI Đoković ekspresno počistio Argentinca za osminu finala Australijan opena

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković plasirao se u osminu finala Australijan opena, pošto je sa maksimalnih 3:0 slavio protiv Argentinca Tomasa Martin Ečeverija.

Po setovima bilo je 6:3, 6:3 i 7:6, a Nole je ovom pobjedom upisao svoj jubilarni 100. trijumf na turniru gdje je apsolutni vladar sa čak 10 trofeja.

U osmini finala odmjeriće snage sa boljim iz duela Ben Šelton i Adrijan Manarino.

Od samog početka meča Đoković je nametnuo svoj tempo igre. Odlično je Srbin servirao i na dominantan način osvajao servis gemove, o čemu svjedoči da Argentincu nije dozvolio niti jednu brejk priliku za cijeli meč.

Početno nadmudrivanje i “opioavanje” pulsa trajalo je do šestog gema. Napao je Đoković katastrofalan drugi servis protivnika. Spasao je Ečeveri prvu brejk loptu, ali za drugu šansu lijeka nije bilo. Došao je Novak do 4:2 i tada se moglo naslutiti na čiju stranu će otići prvi set.

Da ranije riješi pitanje pobjednika u prvom setu Nole je propustio pri rezultatu 5:2. Došao je do prednosti na servis protivnika, a Samim tim do brejk i set lopte. Ipak, u tom momentu se probudio i servis 32. Igrača svijeta, te je borbu u prvom setu produžio, ali samo za par minuta.

Savršeno je odservirao Đoković i došao do prvog seta u današnjem meču.

Drugi set započeo je još bolje po Novaka. Već u trećem gemu oduzeo je servis protivniku, a onda i potvrdio brejk za prednost od 3:1. Nastavila se sigurna igra oba tenisera od tog trenutka, sve do 9. Gema, a ispostaviće se i posljednjeg u ovom setu.

Odlično je riternirao srpski as i brzo stigao do prednosti od 0:40, te tri set lopte na servis protivnika. Spasao se dva puta Ečeveri, ali treći put nije uspio, što je značilo i veliku zalihu od 2 seta viška i na korak do trijumfa – 6:3.

Treći set započeli su bez brejka oba tenisera. Đoković nije dopuštao ni promil šanse da Argentincu da zaprijeti na njegov servis, dok se sa druge strane Ečeveri propisno mučio, ali uspijevao da osvaja gemove.

Sigurni su bili do same završnice, pa se otišlo u taj-brejk. U kom Nole odmah pravi dva mini brejka i stiže do brzih 3:0. Vratio je jedan mini-brejk Argentinac, ali onda Novak pravi novi mini brejk i završava sve sa 7:2 u taj brejku.

TOK MEČA

Novak Đoković – Tomas Martin Ečeveri (6:3, 6:3, 7:6 u toku je treći set)

7:6 ĐOKOVIĆ OSVAJA TREĆI SET I POBJEĐUJE Odmah je Novak napravio 2 mini brejka i stigao do velike prednosti. Jednu je nadoknadio, ali više od toga nije mogao. Pravi Novak mini brejk za 5:1 i tu je svima bilo jasno da je pitanje pobjednika riješeno

6:6 Imao je Novak opet šansu. na 0:15 u svoju korist zicer je izbacio u aut i tada je sve pošlo nizbrdo. Vezana 4 poena Argentinca vode nas u taj brejk.

6:5 “Navozao” je Đoković Ečeverija u ovom gemu. Argentinac se nakon drop-šota srpskog asa umalo sudario sa teniskom stolicom, ali srećom je sve prošlo bez povreda.

5:5 Gem za gemom. Oba tenisera sigurna na svoj servis i bez bilo kakvih naznaka za brejk.

5:4 Jedan od najljepših poena turnira smo vidjeli u ovom gemu. Nakon duge razmjene Novakova loptica je zakačila mrežu i prešla na polje protivnika. Uspio je to nekako stići Ečeveri, ali samo da prebaci lopticu pravo na reket Đokovića, koji je šalje u nebranjeni dio terena.

4:4 Nikako da Đoković napravi iskorak ka brejk lopti. Ponovo je imao 30:30, ali dvije vezane loptice šalje u aut i novo izjednačenje u ovom gemu.

4:3 Prvi put se igralo na razliku na Novakov servis u današnjem meču. Iako je imao 40:0 i djelovalo je da će gem biti kao prethodni bez puno muke, Argentinac je vezao 3 poena i došao do 40:40. Nije to unervozilo Đokovića i dva brza poena riješila su sve u ovom gemu.

3:2 Bez izgubljenog poena, ponovo! Đoković ne ostavlja ni promil šansi protivniku da zaprijeti na njegov servis.

2:2 Vrši Novak pritisak na servis Ečeverija, ali bez konačnog udarca u ovom setu. Stiže do novog gema Argentinac.

2:1 Siguran servis gem Đokovića nije mogao pokvariti ni sudija ovoga meča. Opomenuo je Srbina radi servisa, da je vrijeme isteklo, iako je prethodno u par navrata isto se desilo Argentincu, ali bez opomene. Nije to previše dotaklo Novaka, pa je novim dobrim servis gemom stekao prednost.

1:1 Uspio je Novak “zadramiti” i u ovom gemu Argentincu. Stigao do izjednačenja, ali ne više od toga. Dva dobra servisa donijela su mu osvajanje gema.

1:0 Nastavlja Novak u istom ritmu! Bez izgubljenog poena stiže do prvog gema u potencijalno posljednjem setu današnjeg duela

KRAJ DRUGOG SETA

6:3 NOVI BREJK I SET ZA NOVAKA Demonstrira silu u ovim trenucima najbolji teniser svijeta. Brzo je stigao do 0:40 i tri brejk i set lopte. Ečeveri se spasao dva puta, ali treća sreća za Srbina!

5:3 Još samo jedan gem fali Novaku za osvajanje drugog seta. Siguran servis ne prestaje što mu stvara veliku prednost i donosi peti gem u ovom setu.

4:3 Furiozno je otvorio Ečeveri ovaj gem. Vezao tri brza poena, maltene za manje od minut. To je razbudilo i Đokovića koji je sa dva sjajna bekenda došao do 40:30, ali to je bio njegov maksimum u ovom gemu. Napravio je neiznuđenu grešku i lopticu poslao u aut za novi gem Argentinca.

4:2 Iako ga je publika dekocentrisala svojim kretanjem u toku poena, to na sreću nije previše uticalo na Đokovića. Poveo je Argentinac sa 15:30, ali Đoković je ponovo sjajno odservirao i uspio potvrditi brejk uz određenu dozu nervoze.

3:2 Tri greške Đokovića dovele su do velike zalihe i 40:0 za Ečeverija, koji je gem završio na autoritativan način sa as udarcem.

3:1 Novak potvrđuje brejk! Šesti as Srbinu trasira put ka osvajanju još jednog seta.

2:1 Dostigao je Đoković radnu temperaturu po kojoj je poznat na Australijan openu. Odlično koristi probleme Ečeverija na drugom servisu i brzo stiže do prednosti.

1:1 Početak drugog seta kao preslikan od prvog. Đoković uzvraća sigurnom igrom i lako poravnava.

0:1 Odlično otvaranje drugog seta od Ečeverija. Bez izgubljenog poena stiže do prvog gema.

KRAJ PRVOG SETA

6:3 Kako je igrao prethodne gemove na svoje servis, tako je i završio posljednji u ovom setu! Fenomenalno! Bez izgubljenog poena kruniše sjajnu igru i osvaja prvi set.

5:3 Šteta! Imao je Nole priliku da ranije riješi prvi set, ali nije iskoristio brejk loptu. Izvukao se Ečeveri i produžio prvi set.

5:2 Sigurnije od ovoga teško da može! Novak je potvrdio brejk i nalazi se na pragu osvajanja prvog seta.

4:2 EVO BREJKA ZA NOVAKA! Zaprijetio je prvi put ozbiljnije Đoković i to mu se isplatilo. Spasao je Argentinac prvu brejk loptu, ali za drugu nije imao rješenje.

3:2 Iako je prvi poen pripao Ečeveriju, Đoković je vezao tri nakon toga i stigao do 40:15. Napravio je neiznuđenu grešku i lopticu poslao u mrežu za 40:30, a onda i servis vinerom okončao gem.

2:2 Dva puta zaredom je Novak poslao lopticu u mrežu nakon kraćih razmjena, ali je potom na isto natjerao i protivnika za 30:30. Nastavljeno je sa greškama i u ostatku gema. Novak šalje lopticu u aut, a Ečeveri u mrežu za 40:40. Iako se mislilo da bi Srbin mogao do brejk lopte, protivnik je sa dva vezana asa ugušio sve nade.

2:1 Siguran je Novak na svom servisu. Uz smeč, as i neiznuđene greške protivnika lako upisuje novi gem na svoj konto.

1:1 Iako je Novaku pripala duga razmjena u prvom poenu gema, što je moglo značiti na psihološkom planu, Argentinac se nije dao. Dva asa i tri sigurna poena doveli su ga na korak do prvog gema. Đoković je smanjio na 40:30, ali više od toga nije mogao. Drop šot Ečeverija donio mu je i prvi gem.

1:0 Odličan početak Novaka. Bez igubljenog poena i sa dva as udarca započinje meč.

Đoković je do trećeg kola došao uz male oscilacije preko Hrvata Dina Prižmića i Alekseja Popirina. I sam Novak je istakao da nije zadovoljan nivoom forme, ali da se nada da će rasti kako takmičenje bude odmicalo.

Sa druge strane Ečeveri je opravdao zvanje 32. teniser svijeta i nadigrao je jednog od omiljenih tenisera svijeta Gael Monfisa.

Tokom odrastanja Tomasov idol je bio baš Srbin, a koliko ga cijeni, idealizuje i poštuje, istakao je čak 2016. godine kada je osvojio svoj prvi ATP bod.

I sam Novak shvata da ga ne čeka nimalo laka prepreka, što je napomenuo pred sami meč.

– Možda trenutno igra tenis života na tvrdoj podlozi; pobijedio je Mareja i Monfisa veoma ubjedljivo. Bio sam toliko puta u nekim sličnim situacijama da znam šta mi je činiti, i pokušaću da se prilagodim ovim okolnostima i dam sve od sebe – istakao je najbolji teniser svijeta.