(VIDEO, FOTO) Đoković saznao rivala u osmini finala Australijan opena: Šeltonu "spuštena slušalica", ništa od duela sa Noletom

Novak Đoković saznao je rivala u osmini finala Australijan opena.

Nakon ulaska u među dvadeset na ATP listi Adrijan Manarino je napravio novi podvig prošavši u osminu finala Australijan opena pobjedom protiv šesnaestog nosioca Bena Šeltona poslije više od četiri i po sata borbe 3-2, po setovima 7:6, 1:6, 6:7, 6:3, 6:4.

Možda i neočekivano intersantan dvoboj priredio nam je dva preokreta, nakon kojih se Francuz bolje snašao i zasluženo prošao u osminu finala, gdje ga čeka ni manje ni više do Novak Đoković.

Šelton je tako izbjegao drugi međusobni okršaj sa prvim teniserom svijeta, nakon onog sada već čuvenog u polufinalu US Opena, kada je Nole “spustio slušalicu” nakon ubjedljive pobjede.

Prvi brejk na meču uzeo je Manarino u petom gemu prvog seta, kada je iskoristio tek četvrtu šansu, međutim u osmom je Amerikanac uspio da dođe do poravnanja, poslije i tajbrejka koji je sa 7:4 ipak otišao u ruke rivala.

Brutalan odgovor uslijedio je u drugom periodu meča kada je sa čak tri brejka uspio da poravna rezultat i upravo je na tim krilima ušao u treći set. Ubjedljivo najduži dio meča poslije po dva brejka na obje strane opet je otišao u tajbrejk, ali ovog puta sa drugačijim ishodom. Brzo je poveo sa 5:0 pa je sa 7:2 Šelton kompletirao preokret.

Kada je bilo potrebno napraviti presudni korak Amerikancu se stegla ruka i brejk je dozvolio u šestom gemu, pa je susret otišao u odlučujući set.

Rovovska bitka viđena je u ovom periodu meča, gledali smo čak pet kilometarskih gemova, a Manarino je iskoristio tek sedmu brejk priliku koja mu se ukazala u petom gemu. Kada Ben ekspresno nije iskoristio svoju šansu Adrijan je došao do još jednog oduzetog servisa, ali je na pobjedu morao da čeka nešto duže pošto jedan brejk ispustio. Deseti gem ipak je bio uspješan i Manarino je prošao dalje.