NOVAK U FINALU VIMBLDONA Šapovalov neugodan, Đoković sjajan, 20. uzastopna pobjeda na travi (VIDEO)

Novak Đoković je u finalu Vimbldona, pobijedio je Denisa Šapovalova sa 3:0 (7:6, 7:5, 7:5).

NOVAK U FINALU VIMBLDONA Šapovalov neugodan, Đoković sjajan,   20. uzastopna pobjeda na travi (VIDEO)

Šapovalov je prvi došao do brejka, još u ranoj fazi meča za vođstvo od 2:1. Uspio je Kanađanin i da potvrdi oduzeti servis Novaku, čak je bio i u situaciji da servira za prvi set pri vođstvu od 5:4 ali je Novak pokazao mentalnu snagu, uspio da izjednači rezultat i potom, nakon razmjene dobrih servisa, trijumfuje u taj brejku.

Drugi set bio je apsolutna demonstracija mentalne snage Novaka Đokovića. Prvo je spasio jedan gem u kojem je Šapovalov imao 40:0, a potom i dvije brejk lopte. Do jedinog brejka u ovom setu Novak je stigao u 11. gemu za vođstvo od 6:5, a onda je sjajnim servisom došao i do drugog seta, koji je trajao 52 minuta.

Treći set Šapovalov je otvorio odličnim servisom, a u drugom gemu je imao dvije brejk lopte. Međutim, obje je Đoković uspio da spasi. Još jednom je Kanađanin došao do brejk prilike, a onda je Novak sa dva uzastopna asa preokrenuo gem u svoju korist.

U nastavku meča Novak je diktirao ritam, a do brejka je došao baš kao i u prethodnom gemu za vođstvo od 6:5. Na kraju je silovito potvrdio pobjedu.

U prvom polufinalu Italijan Mateo Beretini pobijedio je Huberta Hurkača sa 3:1

Za Novaka je ovo 3. uzastopno finale na Vimbldonu, a sedmo ukupno. Ostvario je 20. pobjedu na travi, što je pošlo za rukom samo petorici tenisera prije njega.

Tok meča

Đoković – Šapovalov 2:0 (7:6 (3), 7:5, 7:5)

Treći set

6:5 Šapovalov spasio dvije brejk lopte, ne i treću…..NOVAK SERVIRA ZA POBJEDU

4:4 – Velika prednost za Šapovalova, vodi sa 40:15, i uspio je da dobije peti servis gem. Novak servira za ostanak u setu.

3:3 – Miran gem za Novaka, kontrolisao je servisom zbivanja na terenu i dobro odradio posao.

2:3 – Imao je Đoković 30:30, ali u završnici gema se nije najbolje snašao.

2:2 – Siguran servis gem za Novaka, u kom nije izgubio ni poen.

1:2 – Uspeo je Đoković da stigne do 40:15, ali nije iskoristio dvije brejk lopte. Denis je potom novom duplom greškom protivniku omogućio novu priliku za brejk, ali ni nju Novak nije iskoristio, pa je Kanađanin s dva servis poena došao do nove prednosti.

1:1 – Dugo je trajao ovaj gem i viđena je velika borba. Đoković je spasao tri brejk lopte, a onda je čist zicer poslao u mrežu. Ipak, onda je pala koncentraciju i Kanađaninu, koji je napravio dvije neiznuđene greške.

0:1 – Kanađanin je bez većih problema osvojio prvi gem u trećem setu i pokazao da se bez borbe neće predati.

Drugi set

7:5 – SET Đoković! Sigurno je odigrao Novak, imao tri set lopte, prvu nije iskoristio, ali zato drugu jeste. Veoma je nervozan bio Kanađanin nakon kraja gema, žestoko je protestovao kod arbitara, jer je tvrdio da ga je linijski sudija poremetio, a onda je, kao i u završnici prvog seta, otišao u svlačionicu.

6:5 – Brejk Novak! Jedinu duplu servis grešku, baš kao i kada se završavao prvi set, Šapovalov je napravio sada u posljednjem poenu ovog gema i omogućio brejk Novaku. Prethodno su viđeni sjajni poeni, smečevi, dva loba, ali je najbitnije da sada Đoković servira za drugi set.

5:5 – Ponovo Novak lako dobija servis gem, nije se mučio srpski teniser, za novo izjednačenje.

4:5 – Imao je Šapovalov 40:0, ali je onda napravio dvije greške. Novak je imao dobru priliku da možda oduzme servis protivniku, koju ipak nije iskoristio.

4:4 – Sada i Novak nešto lakše dolazi do gema, takođe bez izgubljenog poena.

3:4 – Brzo i lako je Kanađanin dobio svoj servis gem, ponovo sa nulom, a sada je demonstrirao i dobru igru na mreži.

3:3 – Dvije brejk lopte je spasavao Novak u ovom gemu, ali je maestralno zaigrao u završnici i došao do izjednačenja u drugom setu.

2:3 – Sjajno je Kanađanin odigrao na svoj servis, bolje se Đoković snalazi u razmjenama, ali nema rješenje za prvi servis Kanađanina.

2:2 – Tri brejk lopte imao je Šapovalov, ali je Novak onda natjerao na greške protivnika i došao do izjednačenja. Đoković je vezao pet poena i osvojio gem na svoj servis.

1:2 – Dosta se muči Novak na servis protivnika, koji je ponovo bez izgubljenog poena osvojio gem.

1:1 – Novak je imao 40:15, ali je onda promašio iz forhenda i dozvolio protivniku da priđe na poen. Međutim, nakon toga se desila veoma čudna situacija. Šapovalov je prekinuo poen i tražio čelendž, jer je mislio da je aut. Međutim, ispostavilo se da je bila dobra lopta.

0:1 – Kanađanin je tokom pauze otišao u svlačionicu, a onda se vratio na teren i zaigrao veoma dobro, te bez izgubljenog poena došao do vođstva u drugom setu.

Prvi set

7:6 – SET Đoković! Rezultatom 7:3 Novak je došao do osvajanja prvog seta. Dosta su griješili i jedan i drugi, ali se Novak nešto bolje snašao. Šapovalov je set završio duplom servis greškom, a Novak se time izvukao, pošto je u jednom momentu bio na ivici da izgubi ovaj set.

6:6 – Dobio je Kanađanin gem na svoj servis i uveo prvi set u taj brejk.

6:5 – Ponovo Novak vodi, poslije dugo vremena. Protivniku je dozvolio samo poen i sigurno igrom “ovjerio” brejk.

5:5 – Brejk Đoković! Novak je gem otvorio s dva vezana poena, da bi Šapovalov uspio da izjednači (30:30), a onda je promašio zicer i omogućio Srbinu brejk loptu. Prvu šansu da oduzme servis protivniku Novak nije iskoristio, ali drugu jeste, i to poslije dvije greške protivnika.

4:5 – Došao je Novak lako do 40:0, ali je potom Šapovalov dva poena dobio i natjerao Đokovića na grešku za 40:40. Đoković je vinerom došao do prednosti, a onda i gema. Sada mora da napravi brejk, ako želi da ostane u setu.

3:5 – Šapovalov snažnim servisima za sada ostavlja bez rješenja Novaka, koji nikako ne dolazi u poziciju da mu zaprijeti i pokuša da dođe do brejka.

3:4 – Kontroliše Đoković igru na servisu, dopustio je protivniku dva poena, ali je ponovo prišao na gem zaostatka, čeka se brejk.

2:4 – S koliko samopouzdanja igra Kanađanin u ovim momentima,; ponovo je dobio gem bez izgubljenog poena, dok Novak tri servisa nije uspio ni da vrati.

2:3 – Odlično je Novak odigrao ovaj gem, vinerima je došao do 40:0, onda pogriješio, pa lagano smanjio zaostatak, ali mu je i dalje neophodan brejk.

1:3 – Bez mnogo problema i izgubljenog poena Kanađanin je potvrdio brejk.

1:2 – Brejk Šapovalov! Imao je Šapovalov dvije brejk lopte (15:40), ali je Novak uspio da se izvuče iz te nezgodne situacije i dođe do izjednačenja. Potom je srpski teniser napravio dvije duple greške, a Kanađanin došao do još jedne prilike za brejk, koju je agresivnom igrom u prvoj dužoj razmjeni iskoristio. Samo dva od devet prvih servisa je do sada ubacio Novak.

1:1 – Imao je Novak prednost u ovom gemu (30:15), ali je onda uslijedio as Kanađanina, pa dva servis vinera za izjednačenje.

1:0 – Odlično je Novak servirao na početku meča i bez izgubljenog poena došao je do prednosti.