NOVAK SILNI Đoković lako do drugog kola Rolan Garosa

Bez većih problema Novak Đoković je stigao do drugog kola Rolan Garosa. Na startu turnira on je pobijedio Amerikanca Tenisa Sandgrena sa 3:0 (6:2, 6:4, 6:2).

Da bi dobio prvi set Novaku je bio potreban 31 minut. Duel je otvorio brejkom, a onda je ponovo protivniku oduzeo servis u sedmom gemu za vođstvo 5:2. Potom je sigurnom servisom riješio ovaj set.

Drugi set bio je samo za nijansu neizvjesniji. Novak je opet u prvom gemu stigao do brejka, Sangren je zaprijetio u u šestom gemu, ali je Novak uspio da spasi tri brejk lopte, a onda je sačuvao svoj servis i poveo sa 2:0.

Treći set je trajao 38 minuta, a ponovo je posao završio sa dva brejka. Imao je srpski teniser još jednu brejk i meč loptu pri rezultatu 5:1 ali se Sandgren spasao. Međutim, onda je Nole u svom servis gemu došao do poena i pobjede u prvom kolu Rolan Garosa.

U drugom kolu Đoković će igrati protiv Španca Pabla Kuevasa.