NOVAK U FINALU MASTERSA U RIMU Publika Srbina nagradila aplauzima

Najbolji svjetski teniser Novak Đoković igraće u finalu Mastersa u Rimu.

Novak je u polufinalu, nakon izuzetno dugog meča koji je trajao dva sata i 11 minuta, pobijedio Norvežanina Kaspera Ruda rezultatom 2:0 (7:5, 6:4).

U prvom setu Rud je prvi došao do brejka, poveo sa 2:1, a onda je imao dvije set lopte pri rezultatu 5:4. Novak je uspio da se izvuče iz ove neugodne situacije, izjednači na 5:5, a onda je u narednom gemu spasio čak tri brejk lopte. U narednom gemu Novak je došao do još jednog brejka i dobio prvi set.

U drugom setu, Novak je lakše došao do trijumfa. U šestom gemu je došao do brejka za vođstvo od 4:2, a odmah nakon toga je potvrdio brejk. Pri rezultatu 5:2 uslijedio je novi gem koji je trajao preko 10 minuta. Novak je na servis Norvežanina imao dvije meč lopte, nijednu nije iskoristio, pa je morao ponovo da servira.

Gem koji je uslijedio Novak je dobio bez izgubljenog poena i plasirao se u svoje deseto finale Mastersa u Rimu.

Polufinale Mastersa u Rimu igralo se uz prisustva publike uz poštovanje svih mjera distance.