NOVAK U POLUFINALU Đoković lako izašao na kraj sa Fučovičem, još dva koraka do titule

Novak Đoković je u polufinalu Vimbldona. Još samo dvije pobjede ga dijele od 20. grend slem titule.

Đoković je ove srijede u četvrtfinalu pobijedio Martona Fučoviča sa 3:0 (6:3, 6:4, 6:4 ) za novi korak ka tituli. Ovo je za Novaka 10. polufinale, a 100. pobjeda na travi.

Za samo 18 minuta u prvom setu Novak je poveo sa 5:0, činilo se da će ovo biti set u “jednom zalogaju” ali se Fučovič uspio vratiti. Istina samo za trenutak, ali dovoljno da Novaku malo zakomplikuje situaciju.

Do kraja ovog seta uspio je Mađar da vrati jedan brejk, ali to je bilo sve što je uradio pa je Novak slavio sa 6:3.

U drugom setu mnogo bolji otpor 48. igrača svijeta. Čak četiri puta je Novak u prvom gemu imao priliku da napravi brejk, nije u tome Novak uspio, a oba tenisera u prvih osam gemova su sačuvala svoj servis. Đoković je čekao trenutak, dočekao ga u devetom gemu u kojem je oduzeo servis protivbniku, a onda mirno završio i drugi set.

U trećem setu, Novak odmah na startu dolazi do brejka. Imapo je Fučovič priliku da uzvrati, propustio je u drugom gemu čak četiri brejk lopte, pa je Novak poveo sa 2:0. Čuvao je ovaj brejk Novak u nastavku, a onda je došao u situaciju u kojoj je na rezultatu 5:3 Mađar servirao za ostanak u meču uspio je da se zadrži još jedan gem, a onda je sve bilo u Novakovim rukama. Za tačno dva sata i 16 minuta došao je do dvije meč lopte, a iskoristio je prvu za 19. uzastopnu pobjedu na Vimbldonu.

U polufinalu Novakov protivnik će biti pobjednik duela u kojem se sastaju Karen Hačanov i Denis Šapovalov.