Novaku se čisti put: Još jedno veliko iznenađenje, ispao finalista US open

U Novakovom dijelu žreba na US openu ne prestaju da se nižu iznenađenja, a kao posljednje je stiglo ispadanje prošlogodišnjeg finaliste Kaspera Ruda, koga je izbacio Džidžen Džang sa 3:2 (6:4, 5:7, 6:2, 0:6, 6:2).

rud u defanzivi

Džang je ovom pobjedom ispisao istoriju kineskog tenisa, pošto je postao prvi igrač iz te zemlje koji je pobijedio nekoga iz top pet.

Već u prvom gemu je Kinez imao pet brejk lopti, ali je Rud uspio da se izbori. Ovaj gem je trajao čak 15 minuta, navodi Sportal.

Kada je dobio narednu priliku da oduzme servis protivniku, Dženg je iskoristio (2:1), što je bilo dovoljno da osvoji prvi set.

Jedan brejk je i Norvežaninu u narednom setu bio dovoljan da izjednači. Do 12. gema nije bilo iznenađenja, a onda je on iskoristio priliku.

Naredna dva seta najbolje pokazuju odsustvo konstantnosti, uspone i padove u Rudovoj igri. U prvom je dobio svega dva gema, a onda je u narednom počistio protivnika sa nulom.

Odlučujući set je počeo brejkom kineskom igrača, koji je poveo sa 3:1, a onda je posao lako priveo kraju.

Dženga u trećem kolu čeka meč protiv Australijanca Rinkija Hidžikate, koji je šokirao Martona Fučoviča sa 3:0 (6:1, 6:2, 6:1).

Podsjetimo, Rud je prošle godine igrao finale ovoga turnira, kada je poražen od Karlosa Alkarasa.

Ranije je Dominik Tim predao meč Benu Šeltonu.