NOVI PORAZ IGOKEE Heris vodio Primorsku do pobjede u Laktašima

Košarkaši Igokee doživjeli su novi poraz u ABA ligi, u utakmici 11. kola poraženi su od primorske rezultatom 88:84

Već na početku Šiško je nagovijestio dobru partiju svog tima.

Poslije tvrdog otvaranja utakmice Primorska je, nakon pet minuta, imala vođstvo od 13:10, a onda je Von pogodio trojku i dodatno slobodno bacanje i Igokei donio prednost. Koševima Herisa i Jagodića-Kuridže Primorska ponovo preuzima prednost, a mnogo boljom igrom do kraja prve dionice Primorska odlazi na plus šest (24:18).

Već na otvaranju druge četvrtine, ponovo koševima Herisa i Marka Jagodića Kuridže, Primorska je došla do maksimalnih plus 11 (29:18) do tog trenutka. Odgovorio je Sava Lešić, a onda je ubrzo Holt je ubacio tri bacanja za plus 12. Igokeu je u ovom momentima održavao Evans sa četiri vezana poena, uspjeli su Aleksandrovčani prići i na minus pet (35:30), ali u poslednji minut prvog poluvremena gosti ulaze sa plus 11 (42:31). Ipak Igokea uspijeva do odlaska na poluvrijeme smanjiti razliku na podnošljivih -7 (42:35).

U prvom poluvremenu Primorska je imala sedam skokova više u odnosu na Igokeu, a za Aleksandrovčane je nerješiva enigma bio Lens Heris koji je za prvih 20 minuta postigao 21 poen od čega je postigao četiri trojke, a upisao je i pet skokova dok je Igokeu sa 13 koševa predvodio Rašad Von.

Sa dosta više energije, prije svega u odbrani, Igokea je ušla u drugo poluvrijeme, a nakon tri minuta i 40 sekunde  prišla je na samo dva poena zaostatka (47:45), a publiku su u dva navrata, sjajnim akcijama, digli Kinan Evans i Dalibor Ilić. Uzvratila je Prmorska serijom 5:0 koju je sa linije slobodnih bacanja prekinuo Ilić. Dodao je Von dva poena za minus četiri.

Na četiri minuta do kraja treće četvrtine Ilić je dobio četvrtu ličnu grešku, a Igokea je dva puta propustila priliku da se vrati na minus dva što Kuridža kažnjava poenima za novo vođstvo primorske od šest poena (54:48), a potom i Šiško pogađa trojku za plus devet, a serija gostujućeg tima nastavlja se do 8:0 i prednosti od 12 poena (60:48). Ovu seriju prekinuo je trojkom Rašad Von, a poslije toga Lešić je upisao ofanzivni skok i poene. U narednom napadu uspjela je Igokea da se odbrani, a na 27 sekundi do kraja treće četvrtine Dimec je napravio faul, a potom dobio i tehničku, pa je Grin sa tri bacanja približio ponovo svoj tim na samo četiri poena zaostatka (60:56). Opet su Aleksandrovčani uspjeli da se odbrane, Igokei je ostalo sedam sekundi za napad, a onda je Evans pogodio dva od tri bacanja pa je Igokea u poslednjih deset minuta ušla sa samo dva poena manjka (60:58).

U pauzi između dvije četvrtine klupa Primorske je reagovala i zaradila čak dvije tehničke greške, pa je posljednja dionica otvorena sa dva pacanja za Igokeu, Grin pogađa jedno za minus jedan poen, a Igokea je imala i posjed. Poslije poena Primorske, Lešić pogađa iz ofanzivnog skoka, a onda sa slobodnog bacanja donosi izjednačenje Igokei. Odmah na drugoj strani trojku pogađa Heris, ali na isti način uzvraća i Von (65:65). U narednom napadu Lešić pogađa trojku za prvo vođstvo (68:65) ali Haris ponovo trojkom donosi izjednačenje, a potom pogađa i Šiško za vođstvo Primorske. Nastavljena je serija gostujućeg tima do 7:0, a potom Simeunović pogađa trojku, za novi prilazak na minus jedan (71:70).

Serijom 5:0 Primorska se ponovo vraća na plus šest (77:71), a ovim rezultatom ušlo se u poslednjih pet minuta. Još jednom Igokea uz faul pogađa trojku, ovaj put to je uradio grin koji je pogodio i dodatno bacanje. Na drugoj strani dva bacanja ubacio je Marinković, poslije čega je i Kuridža dodao tri poena za vođstvo primorske rezultatom (82:75) na tri minuta i osam sekundi do kraja. Sa pet poena zaostatka Igokea ulazi u poslednja dva minuta, a onda korake pravi Đorđe Gagić. Uspjela je Igokea oduzeti loptu, a a Evans polaže za minus tri. Odbranili su se Aleksandrovčani, a na 26 sekundi do kraja Grin pogađa poslije čega Igokea prilazi na samo poen zaostatka (84:83).

Igokea se odličila na faul, na 20 sekundi prije kraja, a oba puta precizan je Heris za svoj 31 poen i vođstvo Primorske sa plus tri (86:83). Sava Lešić u narednom napadu pogodio je jedno od dva bacanja, a onda je na 8,8 sekundi dokraja ponovo na liniju bacanja došao Heris koji je oba puta bio precizan. Pokušao je Gren brzom trojkom ali nije uspio pa je Primorska došla do nove pobjede, a Igokea do novog poraza.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Lens Heris sa 33 koša dok je Igokeu predvodio Rašad Von sa 21 poenom.