Odbojkaši upisali novu pobjede: Srbija savladala Portoriko za perfektan start Svjetskog prvenstva

Reprezentacija Srbije upisala je i drugu maksimalnu pobjedu na Svjetskom prvenstvo savladavši Portoriko sa 3:0.

Na prvi pogled reklo bi se rutinski, ali Portorikanci su u prva dva seta namučili izabranike Igora Kolakovića koji su prvi set dobili sa 26:24, a drugi 25:21. Ipak za nešto više od skupo prodane kože nisu mogli jer su u trećem setu savladani sa 25:16.

Nakon prva dva kola Srbija ima maksimalan učinak od dvije pobjede bez izgubljenog seta, dok se Portoriko nalazi na dnu tabele sa dva poraza.

Srbija će u narednom kolo igrati sa Tunisom u srijedu u istom ovom terminu (17:30), dok će Portoriko odmjeriti snage sa Ukrajinom od 20 časova i 30 minuta.