Ostalo

BRAVO LANA Plivačica iz BiH osvojila bronzu u Dohi

Najbolja BiH plivačiva Lana Pudar (18) osvojila je bronzanu medalju na Svjetskom prvenstvu u Kataru.

Lana Pudar

Ona je u bila treća u finalnoj trci u disciplini 200 metara delfin. Lana je do bronze došla sa vremenom 2:07.92 minuta.

Prije prvenstva mlada Mostarka je imala problema sa lakšom povredom ramena pa je sa svojim timom odlučila da samo nastupa na 200 metara delfin. Prije toga, otkazala je učešće na 100 metara delfin, a jedan od razloga i pomenuta povreda ramena.

Sve u svemu, Lani je prvenstvo došlo kao jaka priprema za glavni cilj sezone koji je u mjesecu avgustu.

Ona će da brani boje BiH na Olimpijskim igrama u Parizu.

Na kraju podsjetimo na učinak Lane Pudar u kvalifikacijama i polufinalu prvenstva u Dohi.

Najbolja plivačica BiH je nastupila u trećoj kvalifikacionoj trci koju je završila na trećem mjestu u vremenu 2:11.05 što je bilo ukupno osmo vrijeme kvalifikacija.

Što se tiče polufinala završila je na četvrtom mjestu u vremenu 2:09:42 i u finale prošla po vremenu, imala je osmo vrijeme polufinala, prenosi Sportsport.