ODLIČNA UVERTIRA PRED EURO Hrvati srušili Portugal i zaprijetili favoritima u Njemačkoj

Reprezentacija Hrvatske je na sjajan način napravila uvertiru pred Evropsko prvenstvo i savladali su Portugal rezultatom 2:1.

Hrvatska je dominantno ušla u utakmicu i potpuno šokirala Portugal. U osmom minutu meča je Modrić iskoristio jedanaesterac i Hrvatska je povela. Ređale su se prilike i u nastavku prvog poluvremena za gostujuću reprezentaciju, ali je Diogo Kosta bio odličan na golu.

Tek što je počelo drugo poluvreme, Portugal je izjednačio. Potpuno je domaćin proigrao, Semedo je lako probio po desnoj strani i uposlio potpuno nebranjenog Žotu na pet metara od gola, Portugal je izjedačio. Nije dugo trajala radost domaćih. U 56. minutu je rezervista Pašalić poslao projektil ka golu Koste koji je pogodio prečku, a na odbijenu loptu je natrčao Budimir i glavom spustio loptu u mrežu.

Portugal je potom preuzeo loptu, Hrvatska je u kontranapadima bila opasna, a Fernandes je imao odličnu šansu u 65. minutu, odbranio mu je Livaković. Bilo je gusto pred golom Hrvata i pet minuta kasnije, ali su defanzivci gostiju nekako uspeli da izbiju loptu i otklone šansu Portugala.

Mogla je Hrvatska preko Sučića u 82. minutu da riješi pitanje pobjednika. Petković je fantastičnim dodavanjem pronašao mladog fudbalera koji sa sedam metara nije uspeo da matira Kostu, odbranio je portugalski čuvar mreže. Imao je i Portugal priliku u 90. minutu da izjednači, ponovo je Livaković bio sjajan i donio je Hrvatskoj pobjedu koja će im donijeti veliku dozu samopouzdanja pred premijerni meč na Evropskom prvenstvu protiv Španije.