ODLIČNI MEČEVI Osmina finala otvorena sa 10 golova, mladi Mbape ZVIJEZDA DANA

Prve dvije utakmice osmine finala donijele su nam čak 10 golova, a u duelu Francuske i Argentine prvi put u istoriji ostvaren je rezultat 4:3 u nokaut fazi svjetskih prvenstava.

FOTO TANJUG/AP
Kilijan Mbape u prodoru

U duelu Urugvaja i Portugala bilo je 2:1, a taj susret obilježio je Edinson Kavani sa dva gola. Kasnije je zbog povrede napustio meč, pa su Urugvajci u strahu pred četvrtfinalni duel sa Francuzima.

Junak dana: Kilijan Mbape

Mladi 19-godišnji napadač je postao drugi najmlađi igrač u istoriji koji je u jednom susretu Svjetskog prvenstva postigao dva gola, a ispred njega je samo čuveni Brazilac Pele.

Pored dva pogotka, nad Mpabeom je dosuđen penal u duelu s Argentinom iz kojeg je Grizman doveo Francuze u vođstvo, te mu je na taj način u statistiku upisana asistencija i nema sumnje da je fudbaler PSŽ-a najzaslužniji za prolazak “Galskih pijetlova” u osminu finala.

Dva gola večeras je postigao i napadač Urugvaja Edinson Kavani, ali je Mbapeov učinak ipak veći.

Tragičar dana: Bernardo Silva

U 70. minutu meča Urugvaj Portugal Bernardu Silvi se ukazala sjajna šansa da izjednači, pošto su Južnoamerikanci vodili 2:1, ali je bez razloga topovski šutirao sa ivice šesnaesterca, umjesto da plasira loptu u praznu mrežu. Prethodno je izbio loptu iz ruku golmanu Musleri, meksički sudija Ramos nije svirao prekršaj, ali fudbaler Mančester sitija nije iskoristio taj poklon, pa su Urugvajci otišli u četvrtfinale.

Potez dana: Anhel Di Marija i Benjamin Pavar

Anhel Di Marija je sjajnim udarcem u 41. minutu sa više od 25 metara pogodio gornji lijevi ugao nemoćnog golmana Ljorisa donijevši izjednačenje Argentini (1:1). Na njegovu žalost, “Gaučosi” su na kraju poraženi i oprostili su se od Mundijala.

Ništa manje lijep nije bio pogodak Benjamina Pavara, koji je u 57. minutu izjednačio na 2:2. Sjajno je uhvatio volej poslije ubacivanja Lukasa i pogodio desne rašlje gola Argentinaca.