ODLUKA U BEOGRADU Budućnost izborila majstoricu

Košarkaši Budućnosti izborili su majstoricu u finalu ABA lige. Nakon dramatične završnice Podgoričani su slavili 84:80 i izjednačili u finalnoj seriji na 2:2. Odlučujući meč se igra u ponedjeljak u Beograd u 19 časova.

FOTO KK BUDUCNOST

Crvena zvezda je na krilima odličnog Mo Fajea uspjela da u prvoj četvrtini dođe do prednosti 25:20. Budućnost se prilično mučila u napadu a jedini raspoložen bio je Edvin Džekson koji je vezao dvije trojke.

Na startu drugog dijela podgorička ekipa je zaigrala bolje u odbrani pa je to iskoristila da pređe u vođstvo. Noris Kol je ubrzao igru, a domaći tim je zaustavio Beograđane koji četiri minuta nisu postigli koš.

Foto KK Budućnost

Zvezda je nakon toga uspjela da „prodiše“ u napadu. „Crveno-bijeli“ su napokon odigrali strpljivo, tražili najbolja rješenja i sa nekoliko laganih poena i polaganja napravili seriju 15:2 , te stekli devet poena viška (38:29).

Ipak, dvije izgubljene lopte i sudijska greška vratili su Podgoričane. Sudije nisu vidjele da je Bili Beron ošamaren,  dok je Majk Cirbes promašio polaganje. Budućnost je to kaznila a Erl Klark je pogodio trojku sa osam metara za 6:0 seriju pa se na odmor otišlo sa prednošću gostiju 38:35.

„Crveno-bijeli“ su uspjeli da pronađu odgovor na agresivniju igru Podgoričana. Trojkama Berona i Dobrića uspjeli du prvi put steknu dvocifrenu prednost 51:41. Nakon serije promašaja , sudije su svirale tri sekunde Majku Cirbesu a Budućnost nakon toga dolazi do serije 10:0 i izjednačenja. Beograđani će u ovom periodu imati mnogo pritužni na suđenje, a trener Milan Tomić je u tom periodu dobio i tehničku.

Zvezda je ponovo imala šansu da se odlijepi, ali su Erl Klark i Noris Kol donijeli izjednačenje vođstvo 72:70 dva minuta prije kraja. Trojka raspoloženog Džeksona je prelomila meč i odvela Budućnost na plus 5.

U pobjedničkom timu Noris Kol je imao 31 poen , dok je Edvin Džekson dodao 23. Kod Zvezde je Bili Beron imao 24 poena, dok je sjajnu partiju pružio Mo Faje sa 14 poena i 7 skokova.