Oglasila se ABA liga: Sudije pogriješile, Budućnost oštećena u majstorici protiv Partizana

Mnogo se prašine podiglo nakon treće polufinalne utakmice u kojoj je Partizan slavio protiv ekipe Budućnosti i plasirao se u finale. Glavna polemika vodila se oko suđenja, a sada se oglasilo i samo takmičenje.

Jogi Ferel Partizan Budućnost Damir Javor

Košarkaši Budućnosti su u petak uveče poraženi od Partizana u majstorici polufinalne serije plej-ofa ABA lige, čime su završili učešće za ovu sezonu u regionalnom takmičenju.

Ipak, iz Podgorice se ne mire sa porazom, pa su poslali dopis članovima Skupštine ABA lige, a sada se oglasio i sam šampionat, čije saopštenje prenosimo u cjelosti.

– U cilju razjašnjenja situacija koje su se desile u trećoj utakmici polufinalne serije između Partizana i Budućnosti, Sudijska komisija ABA lige je analizirala tri sudijskih odluka u pomenutoj utakmici.

7:09 do kraja 2. četvrtine – Nakon što je lopta otišla iz ruku ofanzivca (Jogi Ferel) dok je pokušavao da izvede šut za 3 poena i prije nego što je ofanzivac (Jogi Ferel) pao na pod, došlo je do fizičkog kontakta koji je inicirao odbrambeni igrač (Aleksa Avramović). Sudije su dosudile faul nad igračem ofanzive (Jogi Ferel). Sudije su donijele pravu odluku.

Prilikom pada na parket, ofanzivac (Jogi Ferel) je desnom rukom udario odbrambenog igrača (Aleksa Avramović) u glavu. Sudije su iskoristile mogućnost da provjere situaciju i nakon pregleda snimka su dosudile nesportski faul ofanzivnom igraču (Jogi Ferel). Sudije su donijele pravu odluku.

6:47 do kraja 3. četvrtine – Prilikom pokušaja šuta za 3 poena, ofanzivac (Kevin Panter) je pomjerio desnu nogu u stranu i inicirao kontakt sa odbrambenim igračem (Jogi Ferel). Sudije su dosudile faul pri šutiranju ofanzivnog igrača (Kevin Panter), što je bila pogrešna odluka.

Trebalo je da sudije dosude tehničku grešku ofanzivnom igraču (Kevin Panter) – navodi se u saopštenju

Partizan će u finalnoj seriji igrati protiv Crvene zvezde, a prvi meč na programu je u ponedjeljak od 20.0, u hali Aleksandar Nikolić.