OGROMAN USPJEH Adriana Vilagoš je vicešampionka Evrope, srpska atletičarka oborila lični rekord

Srpska atletičarka Adriana Vilagoš osvojila je srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu u Rimu.

Adriana Vilagoš

Novo fantastično učešće na evropskim prvenstvima zabilježila je Adriana Vilagoš. Djevojka iz Vrbasa, kojoj je tek 20 godina, došla je do nove evropske medalje. I to poput prave šampionke, kada je bila na ivici ponora.

U trećoj seriji, kada je bila na devetom mjestu, dakle ispod crte za nastavak takmičenja i još tri serije, Vilagoš je zasijala.

Bacila je koplje daleko, do vrijednosti novog nacionalnog rekorda – 64.42.

Ipak bio je to njen maksimum, ali dovoljan za srebrnu medalju.

Zlatnu medalju osvojila je Austrijanka Viktorija Hadson rezultatom 64.62, hitac koji je bacila još u prvoj seriji. A bronzu je osvojila Norvežanka Mari-Terez Obst ličnim rekordom 63.50. Olimpijska šampionka iz Rio de Žaneira 2016.