"OLAKO PROPUSTILI ŠANSE" Jagodić zadovoljan prvim poluvremenom, drugo se ne smije ponoviti

Fudbaleri banjalučkog Borca odigrali su remi 1:1 sa Javorom, a nakon ove pripremne utakmice na Zlatiboru, trener Banjalučana Vlado Jagodić bio je zadovoljan igrom u dvije trećine meča.

Prvo poluvrijme bilo je izuzetno dobro, na visokom nivou, imali smo šanse, na kraju krajeva postigli i pogodak. Imali smo utakmicu pod kontrolom. Međutim, protiv ovakvih ekipa kao što je Javor ako se ne iskoriste prilike onda rezultat gotovo sigurno dođe u pitanje. Mi smo željeli da opteretimo igrače 75 minuta. Iako je teren bio izuzetno težak, vrijeme kišovito i hladno nema povredjenih fudbalera što je još bitnije. U drugom poluvemenu je bilo dosta propusta što ćemo svakako analizrati. Primili smo gol iz skok igre što se ne bi smjelo dešavati. U svakom slučaju jedna dobra provjera i apsolutno sam zadovoljan prvim poluvremenom. Trajali smo 55 –  60 minuta što je bio cilj. Ekipa koja je ušla u nastavku sutra će početi utakmcu, a ovi koji su igrali prvo poluvrijeme će je završiti – rekao je trener Borca Vlado Jagodić.

Trener Banjalučana posebno se osvrnuo na skok igru i prekide.

– To je segment na kojem mnogo radimo i zaista smo imali tri stopostotne šanse, pravo je čudo kako nismo postigli gol, a kada na ovakvim utakmicama postignete drugi gol lakše možete da je kontrolišete. Sada je dobro da igrači to vide, a i mi da vidimo da se te situacije ne smiju dešavati  jer smo olako propustili šanse. Imamo dobre skakače , dobre izviođače prekida i na kraju smo kažnjeni upravo u tom segmentu. To nam se ne smije dešavati – zaključio je Jagodić.