OLIMPIJA NAKON PENALA DO TROFEJA U BANJALUCI Završen prvi Međunarodni turnir FSRS

Kadeti Olimpije iz Ljubljane pobjednici su prvog Međunarodnog turnira koji je održan u Organizaciji Fudbaskog saveza Republike Srpske.

Olimpija je u finalu bila bolja od Republike Srpske nakon boljeg izvođenja penala, a u reguarnom toku bilo je 1:1.

Olimpiju je u vođstvo doveo Haris Sadiković u 64. minutu, a na 1:1 izjednačio je Srđan Beuk duboko u sudijskoj nadoknadi.

U penal seriji za golove za Republiku Srpsku postigli su Beuk, Kahvić, Vuković i Radić, a neprecizni su bili Popara, Sinanović i Jovašević. Kod ekipe Olimpije pogađali su Sadiković, Brus, Rešnik, Kujović i Zdravković dok su neprecizni bili Ilić i Panić.

Treće mjesto osvojili su fudbaleri Partizana koji su  pobjedili austrijski Kapfemberg sa 4:0.

Partizan je uvođstvo došao u 19. minutu preko Baždara Sameda da bi na 2:0 povisio Saša Knežević samo dva minuta kasnije. Bogddan Veljić postigao je treći gol za Partizan u 51. minutu, a konačan rezultat postavio je Born Smiljković deset minuta kasnije.

Turnir je protekao u izuzetnoj organizaciji Fudbalskoj saveza Republike Srpske koji je dobio pohvale od svih učesnika.