Olimpijakos pokazao snagu, ne pomaže ni Nedović

Olimpijakos je slavio u grčkom derbiju u košarkaškoj Evroligi. Ekipa iz Pireja je savladala Panatinaikos na gostovanju 85:64.

Crveno-bijeli su bili sjajni od starta su bili u vođstvu a Panatinaikos je zaprijetio samo u trećoj četvrtini kada suuu prišli na samo tri poena. Međutim gosti su odbili taj nalet. Mekisik je imao 18 poena za Olimpijakos, dok je u poraženom timu Nemanja Nedović imao poen manje.

Baskonija je na gostovanju u Minhenu savladala Bajern 81:76, a u poraženoj ekipi srpski reprezentativac Vladimir Lučić imao je čak 14 skokova.

Od početka do kraja vodila je gostujuća ekipa, a u 28. minutu bilo je maksimalnih +17 za španskog predstavnika. Najefikasniji kod pobjednika bio je nekadašnji košarkaš Bajerna Vejd Boldvin 0 poena. Vanja Marinković meč je završio sa šest poena

U poraženom sastavu Vladimir Lučić je imao 12 poena, 14 .Bivši igrač Crvene zvezde Kej-Si Rivers imao je 16 poena, dok je Ognjen Jaramaz imao 10 poena.

Veče je obilježio i bivši član Crvene zvezde Bili Beron koji je postigao pobjedničke poene za Makabi protiv Zenita 73:71.

U pobjedničkom timu Aleks Pojtres je imao 14 poena (5/5 iz igre, 4/5 penali), a 12 je dodao Bili Beron (3/9 iz igre). Džejlen Rejnolds  je meč završio sa 24 i praktično bio jedini raspoložen.