OPET ČESTITAO FUDBALERIMA Đoković: Trebalo mi je vremena da se priviknem na podlogu

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković još jednom je čestitao fudbalerima Srbije na plasmanu na Svjetsko prvenstvo u Kataru.

Selekcija Dragana Stojkovića je savladala Portugal 2:1 i obezbijedila mjesto na planetarnom šampionatu.

– Fenomenalna pobjeda, čestitke momcima i selektoru Stojkoviću na izvanrednoj igri. Nisam stručnjak, ali kao navijač kažem da je ovo najbolja igra reprezentacije od kad je gledam. Pobijedili su jedan od najboljih timova svijeta u gostima, sa jednim od najboljih igrač svih vremena Ronaldom. Svi smo slavili sinoć. Želim im sve najbolje. Nadam se da ću ih vidjeti uživo u Kataru – rekao je Đoković za Sport Klub.

Dan kasnije prvi teniser svijeta je pobjedom počeo učešće na Završnom mastersu. Srbin je savladao Norvežanina Kaspera Ruda sa 7:6, 6:2.

-Jako čudan početak, doživeo sam pad na brejk lopti, nisam bio onda spreman za smeč. Izgubio sam odmah prvi gem, nije bio idealan start, ali sam znao da će se prilike pojaviti i da moram da budem agresivan. Imao sam u 10. gemu nekoliko set lopti, mogao sam tad da završim set, ali čestitke njemu, odlično je servirao. Uslovi su mnogo brži, potrebno je vrijeme da se prilagodimo. Drago mi je kako sam servirao, pogotovo u drugom setu. Nadam se da mogu da nastavim u tom ritmu.

Sa Đokovićem u grupi su još Stefanos Cicipas i Andrej Rubljov. Najbolja dvojica obezbijediće mjesto u polufinalu.