ORLIĆI NISU USPJELI Kosa i drugove stigao umor, Islanđanima bronza (FOTO)

Juniorska reprezentacija Srbije u rukometu nije uspjela da se domogne bronzane medalje na Svjetskom prvenstvu, pošto je bolji od Olrića bio Island i slavio sa 27:23.

Rukometaši Srbije slave

Momci Đorđa Teodorovića borili su se do posljednjeg minuta, ali nisu uspjeli. Primjetno je bilo da im je posnestalo snage, dok su rivali bili za nijansu svježiji i imali više koncentracije, kao i „dužu klupu“.

Krenula je Srbija sjajno na krilima Miloša Kosa, vodila i sa četiri gola razlike, ali su Islanđani do poluvremena uspjeli da ih „uhvate“ – 13:13. Neoprezno su Orlići izgubili prednost i to ih je koštalo.

I u nastavak su ušli nešto bolje, postigli dva uzastopna gola, ali su stali. Islanđani su preokrenuli, srpski rukometaši se vraćali i u nekoliko navrata stizali do izjednačenja, međutim nisu imali snage za potpuni preokret.

Najbolji učinak imao je Boško Stanisavljević sa šest pogodaka, Dubičamnin Kos je postigao pet golova, dok su Simo Šijan i Luka Rogan dodali po četiri gola.

Bez obzira na ovakav rasplet, Orlići su napravili veliki uspjeh i pokazali da Srbija ima sjajnu generaciju koja dolazi, generaciju koja je prošlog ljeta bila treća u Evropi, a sada četvrta na svijetu.