ORLOVI IDU KUĆI Rukometaši Srbije doživjeli novi poraz i na neslavan način završili prvenstvo

Rukometaši Srbije u posljednjem trećem kolu grupne faze Evropskog prvenstva su doživjeli poraz.

Bolji od izabraniak Tonija Đerone su bili Crnogorci rezultatom 30:29.

Ovim porazom je Srbija i definitivno završila takmičenje na Evropskom prvenstvu.

Ponovo je Srbija startovala veoma loše, vjerovatno joj je eho poraza od Mađara bio i dalje u ušima pa je komšijska selekcija Crne Gore povela na startu sa 4:0. Međutim, Srbija je kako je utakmica odmicala počela da hvata priključak i da se vraća u meč. Vuko Borozan je svojim projektilima pravio velike probleme odbrani Srbije, pogotovo golmanu Dejanu Milosavljevu. Orlove je u prvom poluvremenu održavao odlični Lazar Kukić sa 5 golova te je rezultat nakon prvih 30 minuta bilo 15:14 za Crnogorce.

Odlično je u drugo poluvrijeme Srbija krenula, ponovo je Cupara zamijenio Milosavljeva i to je donijelo rezultat jer je drugi golman Orlova svojim odbranama unio energiju.

Nešto što je trebalo olakšati posao Srbiji je i direktan crveni karton golmana Simića koji je bio nepremostiva prepreka, ali to izabranici Tonija Đerone nisu iskoristili na pravi način.

Na kraju meča viđena je opšta drama, Crnogorci koji su imali čitav meč prednost pali su na kraju, ali reprezenativci Srbije to nisu iskoristili te izgubili sve nade za prolazak u narednu rundu.

Ostaje veliki žal zbog odlične generacije rukometaša Srbije predođene Tonijem Đeronom koji je ugradio odlične temelje, međutim rezultat konstantno izostaje.

Najefiaksniji kod Srbije je bio Lazar Kukić sa 7 golova, a Crnogorce do pobjede je vodio Vujović sa 8 golova.

Meč koji je ostao u ovoj grupi da se odigra između Islanda i Mašarske.