ORLOVIMA KUP REPUBLIKE SRPSKE Preko "malenih" do četvrtog trofeja (FOTO)

Košarkašice Orlova, četvrti put u klupskoj istoriji, osvojile su trofej pobjednika Kupa Republike Srpske. Orlovi su večeras u finalu pobijedili Mladi Krajišnik rezultatom  86:62.

Košarkašice Mladog Krajišnika otvorile su utakmicu serijom 7:0, a nešto više od četiri minute Orlovi su bili bez poena, a nakon četiri minuta Rajić postiže poene sa linije slobodnih bacanja. Prvi koš iz igre za Orlove postigla je Šobot nakon pet minuta, a na početno vođstvo “malenih” Orlovi su odgovorili serijom 10:0.  Nastavljena je velika borba, a prvu dionicu Mladi Krajišnik je okončao sa tri poena viška (16:13)

Drugo poluvrijeme trojkom za Orlove otvara Tamara Rajić (16:16). Marjanović je na drugoj strani dva puta precizna sa linije slobodnih bacanja, a novom trojkom Rajićeva dovodi Orlove u vođstvo. Nastavljena je srija trojki, ovaj put za Krajišnik pogađa Simić ali koševima ispod koša na drugoj strani Svitlica pogađa za izjednačenje (21:21). Poslije dvije vezane trojke, koje su postigle Blagojević za Krajišnik i Ristić za Orlove na redini druge četvrtine “malene” su imale dva poena viška (28:26), a Ristić polaganjem za peti vezani poen donosi izjednačenje (28:28). Serijom 5:0 Krajišnik dolazi do novog vođstva ali na minut i 21 sukundu do poluvremena Orlovi ponovi prilaze na samo poen zaostatka (37:36), a košem Begenešićeve  nakon 20 sekundi sa linije slobodnog bacanja i do izjednačenja. Begenešić u narednom napadu pogađa i iz igre za vođstvo Orlova na poluvrmenu 39:37.

Orlovi furiozno ulaze u drugo poluvrijeme i serijom 13:0 (Rajić, Ristić, Begenešić, Šobot) za manje od dva minuta dolaze dvocifrenu prednost, a već nakon četiri minuta vodile su sa (52:37). Seriju Orlova trojkom prekida Šipka poslije četiri i po minute drugog poluvremena i to prvim poenima za Krajišnik u nastavku.  Orlovi su imali apsolutnu kontrolu meča, a na četiri minuta do kraja treće dionice “malene”, pri zaostatku od 13 poena (55:42) ostaju bez Amne Kahrić koja je prilikom jednog doskoka povrijedila koljeno.

Izabranicama trenera Drage Karalića ovo je stvorilo dodatne probleme u organizaciji igre pa Orlovi u posljednjih deset minuta ulaze sa 16 poena viška (62:46).

Ubjedljivu prednost održavali su Orlovi i u posljednjoj četvrtini, a na pet minuta i 15 sekundi dolaze do plus 20 čime je pitanje pobjednika praktično bilo riješeno. Do kraja meča Orlovi su imali apsolutnu kontrolu i potpuno zasluženo došle su do svog četvrtog trijumfa u Kupu Republike Srpske.

Košarkašice Mladog Krajišnika i dalje su najuspješnija ekipa sa 19 pehara u ovom takmičenju u svom vlasništvu.