“Orlovima” pripala drama u Istanbulu: Srbija u triler završnici savladala Tursku (VIDEO)

Kakav smo samo meč gledali u Istanbulu. Mnogi od nas su pomislili ne opet ona stara“od sjaja do očaja” i na sreću svih nas to se nije desilo.

Srbija je u triler završnici savladala Tursku 79:72 i tako upisala drugu vezano pobjedu u kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo naredne godine.

Prvo poluvrijeme kao iz snova i plus 19, a onda pad u trećoj i četvrtoj četvrtini koji nas srećom nije koštao poraza.

Imala je Srbija 20 poena razlike u jednom momentu, vodila je sa 49:29 početkom treće četvrtine, a onda su se jednostavno ugasili. Čedi Osman i Furkan Korkmaz su se probudili i utakmicu vratili u egal.

Na tri minuta do kraja bilo je 71:71, ali na kraju je Nikola Kalinić svojom trojkom za 75:72 i kontrom koju je povukao u narednom napadu riješio meč.

Nikola Jokić je postigao 24 poena i zabilježio 10 skokova, dok je Tursku predvodio Čedi Osman sa 22 poena.