Srpska atletičarka nije ostvarila željeni rezultat na svom debiju na planetarnoj smotri u troskoku.
Ivana Španović odlučila je da u Tokiju ne brani titulu šampionke koju je osvojila u Budimpešti u skoku udalj, već da se takmiči samo u troskoku.
Preskakala je Španović ove sezone i 14 metara – titulu šampionke države osvojila je rezultatom 14.43. Ipak, u Japanu nije uspjela da preleti tu granicu.
U prvoj seriji je ostvarila najbolji rezutat sa 13.82 metara. U drugoj je bila znatno lošija, bila je izuzetno nezadovoljna tim skokom – a na zvaničnom sajtu joj je upisan prestup. U posljednjem pokušaju doskočila je do 13.66.
Kako nije uspjela da popravi svoj rezultat, ostala je izvan 12 najboljih, koliko po propozicijama ide u finale. Time je i završila svoje učešće na takmičenju u Tokiju.
Podsjećamo, ni Armin Sinančević u bacanju kugle, ni Milica Gardašević u skoku udalj, nisu prošli kvalifikacije. Srbija će imati još tri predstavnice – Angelina Topić će u kvalifikacijama skoka uvis skakati u četvrtak od 12.15, dok će se Adriana Vilagoš i Marija Vučenović u bacanju koplja za finale boriti u petak od 12.30, prenosi Sportal.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.