Čelnici saveza iz FBiH se igraju“gluvih telefona“ i ne žele da se uopšte pronađe dogovor. Razmirice i dalje traju oko prošlosezonskog izbacivanja ženskih timova iz hrvatske komponente.
Iako pojedini timovi žele da se vrate u takmičenje to im čelnici iz reda hrvatskog naroda ne dozvoljavaju.
Naravno na najvećem gubitku su klubovi koji su se spremali i računali da će prvenstvo da počne polovinom septembra.
Treneri su tempirali formu, tražili rivale a sad sve urađeno „ pada u vodu“ jer je jasno da prvenstvo neće početi.
I to nije kraj muka. Naime, moguća je i kazna Evropske rukometne federacije. Kako liga zvanično nije počela moguće je da dođe do suspenzije.
U najboljem slučaju EHF bi morao da nametne prinudna rješenja kako bi riješio ovu situaciju.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.