Stepenice su bile toliko nebezbjedne da su samo pukom srećom izbjegnute povrede kod navijača. Mnogi nisu bili iznenađeni ovim prizorima jer ni u drugim dijelovima Beograda snijeg nije očišćen na najbolji način, ali je bar bilo za očekivati da na ovako velikom takmičenju ne bude problema.
Samo zlobnici i žuta opozicija vide problem u ovom promišljenom poligonu za trening građana. pic.twitter.com/NCR5PxFbFu
— koza na štiklama (@celava_ti_mama) January 11, 2026
Beogradska arena lopticu prebacuje na navijače koji su poslije meča Holandija – Srbija krenuli niz pomenute stepenice na sjevernom ulazu, piše Sport Klub.
– Beogradska arena želi da istakne da je taj dio platoa i stepeništa zatvoren već nekoliko sedmica za upotrebu. Osnovni razlog zatvaranja jeste manifestacija Čarobna zima koja se odvija na sjevernom platou i deo stepeništa koji se može vidjeti na navedenim snimcima je od 24.12 2025. zabranjen za prolaz i ograđen ogradom – stoji u saopštenju Beogradske arene.
Takođe piše da je i pripadnik obezbjeđenja bio na pomenutim stepenicama.
– Neodgovorna lica su sve to zanemarila i na svoju odgovornost se spuštala niz nebezbjedno stepenište. Da se ovakve stvari ne bi ponovile stepenište je očišćeno i pojačano je obezbeđenje na tom mjestu, dok prolaz i dalje neće biti dozvoljen – stoji takođe u saopštenju.
Podsjetimo, večeras od 20:30 u Beogradskoj areni Srbija igra protiv Španije.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.