Ostalo

(VIDEO) Povrede srećom izbjegnute: Ljudi se spuštali niz stepenice ispred Beogradske arene

Dva dana nakon što je na društvenim mrežama osvanuo snimak kako se navijači poslije vaterpolo utakmice Holandija - Srbija spuštaju niz stepenice Beogradske arene sa kojih nije očišćen snijeg, oglasila se uprava ove dvorane.

vaterpolisti Srbije
FOTO: ALEKSANDAR DIMITRIJEVIĆ/SPORTAL

Stepenice su bile toliko nebezbjedne da su samo pukom srećom izbjegnute povrede kod navijača. Mnogi nisu bili iznenađeni ovim prizorima jer ni u drugim dijelovima Beograda snijeg nije očišćen na najbolji način, ali je bar bilo za očekivati da na ovako velikom takmičenju ne bude problema.

Beogradska arena lopticu prebacuje na navijače koji su poslije meča Holandija Srbija krenuli niz pomenute stepenice na sjevernom ulazu, piše Sport Klub.

– Beogradska arena želi da istakne da je taj dio platoa i stepeništa zatvoren već nekoliko sedmica za upotrebu. Osnovni razlog zatvaranja jeste manifestacija Čarobna zima koja se odvija na sjevernom platou i deo stepeništa koji se može vidjeti na navedenim snimcima je od 24.12 2025. zabranjen za prolaz i ograđen ogradom – stoji u saopštenju Beogradske arene.

Pročitajte još

Takođe piše da je i pripadnik obezbjeđenja bio na pomenutim stepenicama.

– Neodgovorna lica su sve to zanemarila i na svoju odgovornost se spuštala niz nebezbjedno stepenište. Da se ovakve stvari ne bi ponovile stepenište je očišćeno i pojačano je obezbeđenje na tom mjestu, dok prolaz i dalje neće biti dozvoljen – stoji takođe u saopštenju.

Podsjetimo, večeras od 20:30 u Beogradskoj areni Srbija igra protiv Španije.