Poslije još jednog teškog dana na poslu i 12. pozicije na kvalifikacijama pred sutrašnji start Velike nagrade Mađarske, Luis Hamilton je javno zatražio od Ferarija da ga otpusti.
Bio je to najgori kvalifikacioni rezultat Hamiltona ikada u Budimpešti, a da sve bude gore, njegov klupski kolega Šarl Lekler je spektakularnim krugom u finišu osvojio pol poziciju. U 10 od 14 trka ove sezone Lekler je bio bolji od Hamiltona.
Vidno potresen, jedva sastavljajući rečenice, Hamilton je poručio kako je beskoristan!
– Ja sam problem svaki put. Beskoristan sam, potpuno beskoristan. Tim nema nikakav problem; vidjeli ste, bolid je na pol poziciji. Tako da bi vjerovatno trebalo da promijenimo vozača – prenosi „The Daily Mail“ izjavu Britanca, kojem je ovo prva sezona u „skuderiji“ poslije 12 trofejnih u Mercedesu.
Veliki šampion i dalje se nije popeo na podijum sa Ferarijem. Najbolji rezultat mu je pobjeda u sprintu na VN Kine, a sutrašnju trku na renoviranom Hungaroringu dočekuje sa 30 bodova manje od Leklera.
DRIVER STANDINGS (after 13/24 rounds)
Piastri opens up a 16-point gap over Norris#F1 #BelgianGP pic.twitter.com/VJfSFySLWh
— Formula 1 (@F1) July 27, 2025
Hamilton (40) zarađuje 69 miliona evra godišnje u Ferariju, piše Sport klub.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.