OSVETA NADALA Španac eliminisao Kirjosa

Rafael Nadal se plasirao u četvrtfinale Australijen opena nakon što je savladao Nika Kirjosa sa 3:1 po setovima je bilo 6:3, 3:6, 7:6, 7:6. Španski teniser se tako “osvetio” domaćem takmičaru za prozivke pred duel i imitiranje u ranijim kolima, te pokazao da je na terenu ipak on taj  koji je bolji.

FOTO EPA LUKAS COCH

Nadal je napravio brejk u četvrtom gemu prvog seta i to je konkretizovao u nastavku pa je ovaj period dobio 6:3. Isti scenario je viđen u drugom setu, ali je tada set osvojio Australijanac, kojem je jedan brejk bio dovoljan da dođe do izjednačenja.

Tokom trećeg seta Španac je pokazao da je puno psihički jači a to se itekako osjetilo u taj-brejku. Nadal je vodio 4:1, Kirjos je došao do 6:6, ali je Španac sa dva poteza uspio da osvoji treći set.

U četvrtom nova drama. Nadal je napravio brejk i na 5:4 imao servis za pobjedu. Kirjos se nije predavao usio je da napravi ribrejk i da izjednači pa se otišlo u taj-brejk. U njemu je Španac opet bio uspješniji i slavio je sa 7:4.

U narednom kolu igra protiv Dominika Tima.