OSVETA ZVEZDE Crveno-bijeli ubjedljivi protiv Krke

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su Krku u posljednjoj utakmici 14. kola ABA lige rezultatom 101:77 (25:18, 25:29, 29:16, 22:14).

Crveno-bijeli su na samom početku meča došli do prednosti od 9-0 i natjerali trenera gostiju da reaguje tajmautom. Međutim, gosti su se vrlo brzo oporavili od početnog pritiska. Šutevi za tri poena održavali su Krku u životu. Prednjačio je Glen Kouzi, a imao je veliku pomoć u Ramljaku i Džounsu. Na poluvreme se otišlo samo sa +3 za Zvezdu.

Ipak, šampiona ABA lige je svu svoju snagu pokazao u trećoj dionici. Ubacili su čak 29 poena, dok su gostima dopustili 16, što je bilo dovoljno da se napravi nedostižna razlika koju slovenačka ekipa nije mogla da stigne. Blistali su Bili Beron, Lorenzo Braun i mladi Boriša Simanić.

Veliki broj izgubljenih lopti koštao je Krku ubjedljivog neuspeha. Izabranici Vladimira Anzulovića nisu mogli da odbrane gotovo ništa u drugom poluvremenu, a u ofanzivnom delu su naletjeli na snažnu odbranu Crvene zvezde, pa su zasluženo poraženi, po deveti put u regionalnom takmičenju.

Najefikasniji je kod pobjednika bio Bili Beron sa 16 poena, po 13 su ubacili Boriša Simanić i Dejan Davidovac, dok je Branko Lazić postigao 12. Na drugoj strani je Glen Kouzi ubacio 19 poena, a isključeni Ramljak 12, dok je Paolo Marineli imao 13 poena.