OVO FUDBAL NE PAMTI Bez milosti prema protivniku, spakovali im 13 golova

Definitivno ovakvi rezultati nisu nešto što često viđamo na fudbalskim terenima, ali smo večeras bili svjedoci nečega nevjerovatnog.

Igrači Cvolea

Fudbaleri Cvolea hitaju ka povratku u Erediviziju, elitni rang holandskog fudbala, a ono što smo večeras vidjeli na Mak Park stadionu odraz je moći ove ekipe.

Naime, domaći su se na svom terenu sastali sa 18-oplasiranim ekipom na tabeli, Den Bošom, a rezultat meča je bio suludih 13:0, piše Sportal.

Već nakon dva minuta fudbala Cvole je došao do vođstva preko Apostolosa Veliosa, koji je bio prvi koji je zatresao mrežu gostiju. Isti igrač je isto to uradio i u četvrtom minutu, da bi het-trik kompletirao nakon samo 12 minuta!

Bilo je jasno da se sprema katastrofa gostima iz Den Boša, a već nakon 14. minuta Haris Medunjanin je povisio prednost na 4:0.

Na 5:0 povisio je Taha nakon samo 20 minuta fudbala, sedam minuta kasnio je Velios upisao četvrti pogodak, a nakon pola sata fudbala Van den Belt povisio je na ogromnih 7:0. To je bio rezultat na poluvremenu.

U drugom delu igre videli smo još šest golova, a već nakon dva minuta Ti je postigao pogodak za 8:0.

Za tri minuta su Bilen i Ti kompletirali “desetku”, dok su Ti, Van den Belt i Van Den Berg u 74, 89 i 91. minutu postavili konačan rezultat.

Cvole se nakon 27. kola druge lige Holandije nalazi na prvom mestu, sa 60 bodova na svom kontu, dok je Den Boš na 18. mjestu sa 27.