OVO MOGU SAMO ENGLEZI Arsenal imao sve, pa umalo ostao bez ičega, Salah tragičar

Kakav meč su odigrali Liverpul i Arsenal. Bez spuštenih gardova uz velike oscilacije, promašen pšenal, majstorije Arona Ramzdejla na golu 2tobdžija" - za konačnih 2:2.

Bukaja Saka i Ibrahima Konate

Tobdžije su prekinule seriju od sedam trijumfa u šampionatu i sa utakmicom više imaju šest bodova više od drugoplasiranog Mančester sitija, dok je Liverpul u minula četiri duela upisao po dva remija i poraza i trenutno je osmi sa 44 boda.

Gosti su poveli u 8. minutu pogotkom Gabrijela Martinelija kome nije bilo teško da poslije ne baš najbolje reakcije posljednje linije Crvenih sa desetak metara udaljenosti loptu pošalje pošalje iza leđa Alisona Bekera.

Tobdžije su u 28. minutu duplirale prednost, a ponovo su u centru pažnje bili Brazilci – ovoga puta Martineli i Gabrijel Žesus. Strijelac prvog gola je sjajno centrirao, a Žesus glavom iz neposredne blizine po drugi put matirao kolegu iz državnog tima.

U finišu prvog poluvremena sukobili Granit Džaka i Trent Arnold-Aleksander, a sve se završilo tako što su obojica dobili po žuti karton.

Liverpul je u 42. minutu pogotkom Mohameda Salaha uspio da prepolovi minus, a isti igrač je deset minuta kasnije imao priliku da ekipu Jirgena Klopa potpuno vrati u meč, međutim, nije realizovao jedanaesterac. Egipćanin je promašio cijeli gol.

Crveni su u 81. minutu imali šansu preko Darvina Nunjeza, ali je Aron Ramsdejl bio uspješniji. Zaprijetio je i Arsenal preko Martinelija, a konačan rezultat u 87. minutu postavio je rezervista Roberto Firmino.

Tragičar meča svakako je Salah koji je osim promašenog penala propustio sjajnu šansu u nadoknadi kada mu je Ramzdejl izvadio već viđenu loptu u rašljama. Konačan preokret promašio je Ibrahim Konate…

Ovakvom ishodu sigurno se raduju u Mančester sitiju koji mogu da priđu na tri boda zaostatka, a uz to još dočekuju Arsenal.